Ivan Djurdjević trenerem Lecha Poznań

Po ostatnim meczu w sezonie 2017/2018 Lotto Ekstraklasy Ivan Djurdjević zostanie trenerem pierwszej drużyny Lecha Poznań. Były zawodnik Kolejorza był przygotowywany do tej roli od 2013 roku, gdy postanowił o zakończeniu swojej kariery piłkarskiej – można przeczytać w komunikacie zmieszczonym na oficjalnej stronie Lecha Poznań. 

Rozmowy o objęciu pierwszej drużyny przez Djurdjevicia rozpoczęły się natychmiast po rozwiązaniu współpracy ze sztabem Nenada Bjelicy. W ten sam czwartek zapadła zresztą ostateczna decyzja. – Wiemy, że jest gotowy. Chcemy w Lechu jego silnego charakteru, nieustępliwości, waleczności i twardej ręki. Tego nam w tym roku zabrakło – mówi Piotr Rutkowski, wiceprezes Lecha Poznań. – Dziś uzgodniliśmy ostatnie szczegóły współpracy i uścisnęliśmy sobie ręce.

Pochodzący z Belgradu 41-letni trener podpisał 2-letni kontrakt. Ma skompletowany sztab szkoleniowy, który zostanie przedstawiony w ciągu kilku dni. Djurdjević jest w trakcie kursu trenerskiego, który zakończy się przyznaniem certyfikatu UEFA Pro, czyli najwyższych uprawnień dla szkoleniowca piłkarskiego. O zatwierdzeniu go na stanowisku pierwszego trenera zadecydować może Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej. Decyzja ta ma zostać wydana w przyszłym tygodniu.

Nowy trener Kolejorza zawodowo w piłkę grał przez 17 lat, występował na boiskach w Serbii, Hiszpanii, Portugalii i to stamtąd trafił do Polski. W barwach Kolejorza rozegrał 134 mecze i strzelił dla niego 6 goli. Po zawieszeniu butów na kołku rozpoczął pracę szkoleniową w klubowej akademii, a w międzyczasie odbył kilkanaście stażów, między innymi w Villareal, Sportingu Lizbona, FC Basel, Athleticu Bilbao, czy Atletico Madryt.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl