Innowacyjne rozwiązanie na poznańskim lotnisku. Powstał paczkomat dla ,,nielotów”

Na poznańskim lotnisku Ławica firma Inpost postawiła paczkomat. To doskonała wiadomość dla pasażerów, których przedmioty nie przeszły przez kontrolę bezpieczeństwa. Dzięki paczkomatowi nie będą musieli ich wyrzucać.

Firma InPost uruchomiła innowacyjny paczkomat w porcie lotniczym Poznań-Ławica. Jest to już czwarty tego typu punkt w Polsce. Wcześniej podobne urządzenia zainstalowano na lotniskach w Warszawie, Wrocławiu i Katowicach.

Lotnisko Poznań – paczkomat

Paczkomat na lotnisku to doskonałe rozwiązanie dla podróżnych, którzy mieli ze sobą przedmioty zabronione. Teraz nie będą musieli ich się pozbywać, ponieważ mogą je bezpiecznie nadać w paczkomacie.

– Paczkomat umożliwia wysłanie takich rzeczy do innej maszyny lub na dowolny adres w Polsce – informuje firma InPost w komunikacie.

Jak umieścić przedmiot w paczkomacie?

Aby skorzystać z paczkomatu, należy odpowiednio przygotować przesyłkę. Przedmiot, który chcemy wysłać, umieszczamy w worku strunowym i solidnie go zabezpieczamy. Następnie przygotowujemy karton o odpowiednich wymiarach. Po dotarciu do paczkomatu, korzystając z aplikacji InPost Mobile lub bezpośrednio z urządzenia, wybieramy opcję „Nadaj przesyłkę”. Wkładamy zapakowany przedmiot do kartonu i umieszczamy go w wyznaczonej skrytce w paczkomacie. Po zakończeniu operacji pobieramy paragon i potwierdzenie nadania z paczkomatu.

Czytaj także: To już nie tylko lotnisko. Ławica produkuje… energię, a niebawem wodór. To nie żart

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl