Impreza w gronie sąsiadów. Mnóstwo atrakcji na Św. Marcinie

Koncerty, gry, animacje i warsztaty, ale przede wszystkim zabawa w sąsiedzkim gronie – to tylko część atrakcji, jakie czekają w sobotę na ul. Św. Marcin.

O godz. 9 pod Alfami wystartował Dzień Sąsiada. Podczas niego fani muzyki zobaczą na scenie występy Ksenii Shaushyshvili z Walenczevsky Band, rodziny Rajman, Flexi & Fusion Dance Group z Jazz Dance Studio Anny Beker, Retro Cafe oraz dzieci ze SP nr 75. W planie również koncert Jana Adamczewskiego z zespołem.

Mnóstwo atrakcji na Św. Marcinie

Najmłodsi mogą spędzić czas w strefie zabaw, gdzie nie zabraknie gier i konkursów, w tym w szczególności atrakcji z czasów PRL.

Centrum Szyfrów Enigma umożliwiło zainteresowanym wejście do gmachu dawnego Komitetu Wojewódzkiego. Przekazało też im wiedzę o tym, jak funkcjonowało wojewódzkie serce partii i gdzie rezydował I sekretarz. Dla najmłodszych przygotowano warsztaty dotyczące tajemnicy kipu, czyli węzełkowego pisma stosowanego przez Inków.

Lokalni przedsiębiorcy też są obecni. Możliwa jest degustacja potraw serwowanych w okresie PRL. Organizatorem całego przedsięwzięcia jest Towarzystwo Wiedzy Powszechnej Oddział Regionalny w Poznaniu wraz z Koalicją Św. Marcin.

Zobacz też: „Dni Pary” nad Maltą. Czekają dwa wyjątkowe pojazdy

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl