Ice Festival, wizyta św. Mikołaja i wiele innych… Czyli świąteczne atrakcje weekendowe w Poznaniu

Im bliżej Świąt Bożego Narodzenia, tym więcej niesamowitych atrakcji w Poznaniu. Najbliższy weekend pod tym względem zapowiada się wyjątkowo. Do stolicy Wielkopolski przyjedzie bowiem Święty Mikołaj! Poznaniacy zobaczą także rzeźby z lodu i wezmą udział w wielu innych atrakcjach.

Lodowe arcydzieła

W najbliższy piątek, na Placu Marka na Międzynarodowych Targach Poznańskich, pojawią się artyści z całego świata i stworzą lodowe arcydzieła. Odbędzie się między innymi Konkurs Małej Rzeźby, którego motywem przewodnim w tym roku jest „kino”. W sobotę natomiast, w godzinach 12:00-18:30 zawodnicy wezmą udział w Speed Ich Carvingu. W jak najkrótszym czasie będą musieli odwzorować kształt rzeźby. Wielki finał zawodów przypadnie na niedzielę 11 grudnia. Od 9:00 do 17:00 potrwa Konkurs Główny. Artyści stworzą w ciągu 8 godzin lodowe dzieła sztuki na wybrany temat. W międzyczasie przewidziano także warsztaty dla dzieci (11:00-15:00).

Spotkanie z Gwiazdorem

Choć do Wigilii jeszcze trochę czasu, do Poznania Gwiazdor przyleci już w ten weekend. Święty Mikołaj z Rovaniemi w Laponii odwiedzi w sobotę Poznański Jarmark Świąteczny na MTP. Między 12:00 a 13:00 będzie można zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie, które poprzedzi czytanie bajek o 11:30. Ponadto, także w sobotę, Gwiazdor wybierze się na przejażdżkę z MPK Poznań. Zwiedzi miasto historycznym tramwajem, a o 14:00 spotka się z mieszkańcami w dawnej zajezdni Gajowa.

Listy do Świętego Mikołaja i wyjątkowe koncerty

Jak napisać list do świętego Mikołaja? To nic trudnego – można wziąć udział w warsztatach, które odbędą się w niedzielę o godzinie 12:00 w Poznań Congress Center. O 13:00 będzie można zobaczyć fire-show pt. „Świąteczne psoty”, a o 15:00 na lodowisku animacje poprowadzi Klub Łyżwiarstwa Figurowego – Skating Poznań. Dodatkowo zaplanowano aż cztery koncerty. W sobotę, o godzinie 17:00 na scenie wystąpi Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele. W niedzielę o 14:00 będzie można posłuchać świątecznego koncertu w wykonaniu chóru „AKORD”, natomiast o 16:00 wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Łany” Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Weekend zakończy o godzinie 18:00 zespół Lee Ensemble z jazzowym repertuarem.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl