Huk maszyn budowalnych nie zagłuszy skrzypiec

Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. H. Wieniawskiego startuje już w najbliższy piątek. Na czas transmisji telewizyjnych i radiowych ciężki sprzęt na przebudowywanym Św. Marcinie nie będzie pracował.

Na ulicy Św. Marcin będzie ciszej

Ze względu na charakter konkursu w godzinach transmitowanych przez radio i telewizję przesłuchań oraz koncertów prace związane z przebudową ul. Św. Marcin będą odbywały się bez użycia sprzętu ciężkiego. Jak się okazuje w poprzednich latach mikrofony radiowe i telewizyjne zbierały dźwięki z ruchu ulicznego i tramwajów. Tak więc dźwięki dobiegające z budowy z pewnością miałyby wpływ na jakość odbioru muzyki.

Utrudnia przy dojeździe pod aulę UAM

Remont ulicy św. Marcin wpłynie jednak na to, że dojazd wykonawców oraz słuchaczy biorących udział w wydarzeniu do Auli UAM nie może być zorganizowany tak, jak przy poprzednich edycjach. Z tego powodu wprowadzony zostanie zakaz wjazdu dla autobusów w ul. Wieniawskiego.

– Będą one mogły się zatrzymać na czas wysiadania pasażerów i wypakowania bagażu, na specjalnie stworzonym przystanku na ul. Św. Marcin przed rondem Kaponiera, po czym będą mogły skorzystać z parkingu zlokalizowanego przy ul. Dworcowej. Piesi będą mogli skorzystać z przejścia przez ul. Św. Marcin, zlokalizowanego na wysokości Collegium Iuridicum – informuje wykonawca robót spółka Tormel

Dla autokarów dojeżdżających w rejon Auli UAM przygotowany zostanie objazd prowadzący od ronda Kaponiera w kierunku ul. Libelta, al. Niepodległości do ul. Św. Marcin, a także objazdy od strony ul. Królowej Jadwigi oraz Solnej.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl