Historia motoryzacji na 35.000 m² w Poznaniu

Retro Motor Show to największe w Polsce targi pojazdów zabytkowych. Tegoroczna edycja odbędzie się 28-30 października 2022 na terenie MTP. Ekspozycja zapowiada się bardzo pokaźnie, bo zajmie aż 6 pawilonów, co stanowi równowartość powierzchni 5 boisk piłkarskich!

 

Filmowe gwiazdy i perełki skrywane w garażach

Wśród wystawców znaleźć można Automobilkluby z całej Polski, muzea motoryzacji, stowarzyszenia i kluby zrzeszające miłośników motoryzacji, a także prywatnych kolekcjonerów. Automobilklub Wielkopolski przygotowuje wyjątkową wystawę podzieloną na 8 tematów, gdzie sceneria odwzorowywać będzie kadry z popularnych filmów i seriali, takich jak “Vabank”, “Zmiennicy”, “07 zgłoś się”, czy “Sensacje XX wieku”.

 

Wiele z prezentowanych samochodów ma blisko 100 lat, więc jest to znakomita okazja, by zobaczyć perełki na co dzień skrzętnie skrywane i pielęgnowane w garażach, jak na przykład Fiat 518L z 1935 roku. Zwiedzający zobaczą też doskonale wszystkim znane “Maluchy” czy Syreny. Ale znajdzie się też miejsce na generację youngtimerów, nieco młodsze pojazdy, ale za to bardzo unikalne, jak np. Fiat Croma 2.5 V6.

Pojazdy specjalne, muzyka, warsztaty

Ostatni weekend października to będzie prawdziwe święto pasjonatów motoryzacji. Poza samochodami i motocyklami, na MTP zaprezentuje się Agencja Mienia Wojskowego z pojazdami militarnymi. Niewątpliwą atrakcją będą też eksponaty z Muzeum Porsche ze Stuttgartu, które zaprezentuje Porsche Club Poland. Na pewno będzie na czym oko zawiesić przy stoisku Mustang Klub Polska, a strefa Retro Tuning zachwyci swoimi przeróbkami i udoskonaleniami.

Dodatkowo Akademia Renowacji poprowadzi ciekawe prelekcje, wywiady i warsztaty. Scenę opanuje również Retro Hobby Band grając i śpiewając na żywo swingowe piosenki. I nie będzie to jedyne miejsce, z którego płynąć będzie klimatyczna muzyka!

Wróć do domu własnym klasykiem!

Jak targi, to i handel. A jak handel, to Giełda Pojazdów Zabytkowych! To nieodłączny element Retro Motor Show, a w tym roku oferta będzie wyjątkowo bogata. Sama Giełda Klasyków zajmie jeden, cały pawilon! Warto zajrzeć też m.in. na ekspozycję BRP – Bracia Goźlińscy, Zdziś Moto oraz wystawców indywidualnych. To doskonała okazja, by w jednym miejscu obejrzeć kilkadziesiąt możliwych do nabycia egzemplarzy i od razu porozmawiać z ich właścicielami i fachowcami. Zwłaszcza w czasach galopującej inflacji – inwestycja w zabytkowe auto może okazać się ciekawą opcją.

Ubierz się w klimacie retro i wejdź z tańszym biletem!

Organizatorzy w tym roku przygotowali ciekawą ofertę dla zwiedzających. Poza standardowymi biletami, można też nabyć bilet specjalny w niższej cenie. Warunek jest jeden – trzeba na targi przyjść w przebraniu nawiązującym do którejś z minionych epok. Tym samym klimat panujący na Retro Motor Show będzie niepowtarzalny!

Co, gdzie, kiedy?

Targi Retro Motor Show odbędą się w dniach 28-30 października 2022 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w pawilonach 5, 5A, 6, 7A, 8 i 8A.

Godziny otwarcia:

● Piątek, 28 października 11:00 – 19:00

● Sobota, 29 października 10:00 – 18:00

● Niedziela, 30 października 10:00 – 17:00

 

Bilety można nabyć na platformie tobilet.pl. Bilet na Retro Motor Show upoważnia też do wejścia na Targi Hobby, które odbywają się w 29-30 października w pawilonie 3 i 3A.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl