„Mieszkanie razem przed ślubem, to grzech, nawet bez seksu” – apeluje katolicki ksiądz

ks. Teodor Sawielewicz prowadzi na Youtubie popularny kanał „Teobańkologia”. Portal Deon zwrócił uwagę na pewien apel, który duchowny skierował do osób, które mieszkają razem, bez ślubu.

GRZECH

Nawet jeśli decydujemy się, że tylko mieszkamy ze sobą i nie będziemy współżyć przed ślubem, to samo wystawanie się na okazję już jest grzechem. Tak naprawdę to jest grzech pychy. Człowiek mówi sobie: „Dam radę! Jestem na tyle silny, na tyle pobożny, na tyle ogarnięty, wstrzemięźliwy, mężny, że dzięki temu wytrzymam”. A ilu pękło, nawet nie mieszkając wspólnie? Bardzo wielu! Jezus poucza: „Nie rób tak!” – przekonuje ks. Sawielewicz. Następnie ksiądz przytacza fragment ewangelii według świętego Mateusza – Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa.

POLACY ODCHODZĄ OD KOŚCIOŁA

Z ostatnich danych Centrum Badania Opinii Społecznej wynika, że w ciągu 30 lat z polskiego Kościoła odeszło 30 procent wiernych. Profesor Arkadiusz Stempin przekonywał niedawno w TVN24, że sekularyzacja w Polsce przebiega najszybciej w Europie i jest „najbardziej dramatyczna”. Najszybciej spada procent Polaków chodzących co najmniej raz w tygodniu do kościoła, w analogicznym okresie, z 70 procent do 42.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl