Hindusi nie będą jednak kierowcami poznańskiego MPK

Jak podaje portal radiopoznan.fm, Hindusi jednak nie poprowadzą autobusów MPK. Te plany popsuła agencja pracy, która miała zorganizować pracowników.

Jak powiedział portalowi radiopoznan.fm rzeczniczka prasowa poznańskiego MPK Iwona Gajdzińska — agencja pracy, która podpisała z nami umowę, okazała się dosyć mało rzetelną firmą. Otrzymywaliśmy wyjaśnienia, że są pewne problemy proceduralne i wizowe. To mieli być Hindusi z Dubaju, gdzie obowiązuje prawostronny ruch. Wydaje się, że staniemy przed koniecznością rozwiązania tej umowy, ponieważ nie przyniosła spodziewanego rezultatu.

O sprawie zatrudnienia Hindusów jako kierowców MPK zrobiło się głośno rok temu. Przedsiębiorstwo od dawna boryka się z problemem kadrowym, brakuje chętnych do kierowania autobusów i tramwajów. W tej od zaraz MPK w Poznaniu zatrudni 70 kierowców i 18 motorniczych.

Pomysł zatrudnienia obcokrajowców jako kierowców MPK jednak nie upadł. Rzeczniczka przedsiębiorstwa nie chce jednak powiedzieć, o jakie kraje tym razem chodzi.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl