Himalaista gościem na spotkaniu w Poznaniu

Leszek Cichy będzie kolejnym gościem z cyklu spotkań Ludzie Gór pn. „Nie tylko Mount Everest, Góry Świata Leszka Cichego”.

OSIĄGNIĘCIA PODRÓŻNIKA

Leszek Cichy jest himalaistą, polarnikiem, partnerem górskim Krzysztofa Wielickiego. Zdobył pierwszy, historyczny szczyt Mount Everest zimą. Jest też pierwszym Polakiem, który wspiął się na najwyższe szczyty wszystkich kontynentów wraz z Górą Kościuszki, Piramidą Carstensza, Elbrusem i Mont Blanc, napisał również kilka książek i liczne artykuły w prasie górskiej. Od 1970 należał do wielu organizacji sportowych, a w latach 1995-1999 był prezesem Polskiego Związku Alpinizmu. Uhonorowany w 1999 roku Kolosem w kategorii alpinizm. Nagrodę przyznaje sie podczas Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów w Gdyni. Jest członkiem Kapituły Kolosów od 2000 roku i znajduje się na Alei Podróżników w Krakowie od 2017 roku. Były prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski odznaczył Leszka Cichego 9 grudnia 2003 Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla polskiego taternictwa i alpinizmu, za popularyzowanie sportu wspinaczkowego.

Leszek Cichy jest autorem i współautorem książek takich jak: „Gdyby to nie był Everest” napisana z Piotrem Trybalskim, „Trzy bieguny. Dotknąć niemożliwego” wraz z Julia Hamerą i Markiem Kamińskim czy „Rozmowy o Evereście” z Krzysztofem Wielickim i Jackiem Żakowskim.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie wydarzenia.

Emilia Śliwińska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl