Hetmańska ponad dwa miesiące bez tramwajów

21 kwietnia rozpocznie się przebudowa torowiska na ul. Hetmańskiej od wiaduktu nad ul. Dolna Wilda do ronda Starołęka. Po jego zakończeniu skróci się czas przejazdu, zmniejszy się hałas i poprawi bezpieczeństwo.

To najpoważniejsza przebudowa w tegorocznym kalendarzu robót poznańskiego MPK. Remont będzie polegał na gruntownej przebudowie układu torowego i modernizacji sieci trakcyjnej. Obejmie również naprawę nawierzchni przystanków tramwajowych „Hetmańska Wiadukt” usytuowanych nad Drogą Dębińską.

hotel dla psów w Poznaniu

– Oprócz prac torowo-sieciowych odnowione też będzie otoczenie trasy od Dolnej Wildy do przystanku przed rondem Starołęka. Wymienione będzie całe podłoże, podkłady i szyny. Nowe torowisko pozwoli jechać tramwajom nawet o 100% szybciej, z prędkością do 50-60 km/h. Odnowiona sieć zdecydowanie poprawi zasilanie w tamtym rejonie, zmniejszy awarie, a tym samym przestoje tramwajów – wyjaśnia Wojciech Tulibacki, prezes zarządu MPK Poznań.

Dzięki przebudowie torowiska poprawi się bezpieczeństwo w ruchu tramwajowym, estetyka, skróci się czas przejazdu oraz ograniczony zostanie hałas i drgania.

W związku z remontem zmienią się trasy trzech linii tramwajowych. W zamian uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa.Linia autobusowa „za tramwaj” T1, będzie kursować w godzinach szczytu komunikacyjnego, co 7,5 minuty na trasie: Rondo Starołęka – Hetmańska – Traugutta – 28 Czerwca 1956 – Rolna – Hetmańska – Rondo Starołęka.

 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl