11 PKO Poznań Półmaraton za 4 dni

15 kwietnia wystartuje 11. już poznański półmaraton. Pobiegnie w nim prawie 12 tysięcy biegaczy z całego świata.

11. PKO Poznań Półmaraton wystartuje w niedzielę, 15 kwietnia o godz. 10 z ulicy Grunwaldzkiej. Trasa obejmie jedną pętlę, a meta będzie znajdowała się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Rejestracja elektroniczna potrwa do 11 kwietnia, ale już teraz wiadomo, że na bieg zapisało się prawie 12 tysięcy zawodników. Trasa półmaratonu przebiegać będzie ul. Grunwaldzką, Jugosłowiańską, Ściegiennego, Arciszewskiego, Hetmańską, następnie Dolną Wildą, ul. Piastowską, Drogą Dębińską, ul. Garbary, Solną, al. Niepodległości – meta będzie na MTP.

fot. Adam Ciereszko, materiały prasowe

W związku z biegiem będą utrudnienia w ruchu. W dniu półmaratonu – 15.04.2018 – trasa biegu zostanie zamknięta dla samochodów w godzinach od 9:00 do 13:30. Dodatkowo ulica Grunwaldzka na odcinku od ulicy Szylinga do Roosevelta zamknięta będzie od godziny 6:00. Nad zabezpieczeniem imprezy czuwać będzie 550 osób. Na poszczególnych odcinkach trasa będzie otwierana dla zmotoryzowanych (śluzy), a jej całkowite otwarcie nastąpi po przebiegnięciu ostatniego uczestnika półmaratonu. Zmienią się również rozkłady jazdy niektórych linii tramwajowych i autobusowych.

Biegom towarzyszyć będą targi Poznań Sport Expo. To wydarzenie otwarte dla wszystkich, nie tylko dla biegaczy. Wśród propozycji wystawców znajdziemy najnowsze kolekcje odzieży sportowej i butów, suplementy diety, sprzęt  sportowy i książki poświęcone zdrowemu stylowi życia. W sobotę będzie można posłuchać prelekcji, na których specjaliści wyjaśnią, jakie są największe błędy i grzechy biegaczy amatorów w treningu, podpowiedzą, jak utrzymać wysoką formę przez cały sezon i opowiedzą o wpływie treningu biegowego na funkcjonowanie mózgu i układu nerwowego.

 

kontakt

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl