Gwałt na mężczyźnie? Sprawę bada prokuratura

O sprawie informuje portal gostyn24.pl . Według dziennikarzy portalu w mieście od kilku dni huczało od plotek, że obywatel narodowości ukraińskiej lub rosyjskie miał zgwałcić innego mężczyznę. Prokuratura potwierdza na razie tylko fakt, że takim zgłoszeniem się zajmuje. 

Z ustaleń dziennikarzy portalu gostyn24.pl wynika, że napastnik miał zaatakować 42-letniego mieszkańca Gostynia w nocy z 18 na 19 sierpnia gdy ten wracał ze spotkania towarzyskiego, gdzie pił alkohol. W pewnym momencie podszedł do niego mężczyzna, którego znał z widzenia. Poprosił o papierosa, a potem jak twierdzi poszkodowany, miał stracić przytomność.

Jak powiedział portalowi Jacek Masztalerz, prokurator rejonowy w Gostyniu – Mężczyzna odzyskał przytomność, gdy był w pobliskim polu kukurydzy. Rozebrany co najmniej od pasa w dół. Sprawca grożąc mu pozbawieniem życia, dociskając do ziemi doprowadzał go obcowania płciowego wbrew jego woli. Kiedy już udało mu się wyszarpać, poszedł do domu, ubrał się i udał się do komendy policji, by opowiedzieć o tym co się wydarzyło. 

hotel dla psów w Poznaniu

Mężczyzna wskazał policjantom miejsce, gdzie miało dojść do rzekomego gwałtu. W trakcie oględzin funkcjonariusze zabezpieczyli odzież należącą do pokrzywdzonego. Dzięki zapisom ze sklepowego monitoringu śledczym udało się wytypować prawdopodobnego sprawcę gwałtu.

W najbliższym czasie pokrzywdzony mieszkaniec Gostynia na wniosek prokuratury zostanie przesłuchany przez sędziego w obecności psychologa. Jego opinia ma pomóc w ocenie wiarygodności relacji 42 – latka.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl