Gratka dla miłośników Kolejki Parkowej

To będzie prawdziwa gratka dla miłośników Kolejki Parkowej Maltanka! W najbliższy weekend (27-28 sierpnia br.) kursować będą: najstarszy czynny parowóz w Polsce, czyli Borsig Bn2t oraz najstarszy w Polsce wagon z napędem motorowym, czyli MBxc1-41, potocznie zwany „ryjkiem”.

W najbliższy weekend na trasie Maltanki pojawi się parowóz – Borsig Bn2t z 1925 roku, czyli najstarszy czynny parowóz w Polsce. Wyjedzie także „ryjek”, czyli wagon motorowy nr 1, wyprodukowany w 1932 roku, będący najstarszym w Polsce sprawnym wagonem z napędem spalinowym. „Ryjek” z uwagi na niewielką pojemność (27 miejsc siedzących) oraz nieprzystosowanie do przewozu wózków dziecięcych oraz osób z ograniczoną sprawnością – pociągnie wagoniki, co umożliwi przewóz większej liczby osób, także osób z niepełnosprawnościami (wagoniki są dostosowane do ich potrzeb).

W weekend kursy na Maltance odbywają się co 30 minut w godzinach od 10.00 do 19.00 (o pełnych godzinach ze stacji Maltanka będzie wyruszał parowóz, a 30 minut później „ryjek”).

Do końca sierpnia Kolejka Parkowa Maltanka będzie funkcjonować codziennie (w dni robocze kursy odbywają się o godzinie 9.30 i później, co godzinę od 10.00 do 18.30), natomiast z początkiem września nastąpi zmiana: kolejka będzie nieczynna w poniedziałki. Kursy będą realizowane od wtorku do piątku (co godzinę) oraz w weekendy co 30 minut.

Więcej informacji o przejazdach Maltanką (opis trasy, rozkład jazdy, cennik) – w zakładce Maltanka.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl