Gratka dla fanów militariów. Sprzęt AMW na sprzedaż

W Agencji Mienia Wojskowego w Bydgoszczy kupimy nie tylko wycofane z armii pojazdy, ale również elementy umundurowania, narzędzia warsztatowe oraz odpady. Od 300 zł będzie można też wylicytować pakiet 60 hełmów stalowych w drewnianej skrzyni. Najdrożej, bo aż na 60 tys. zł wyceniono elementy z parku pontonowego. Zyski ze sprzedaży wystawionego mienia Agencja przekaże na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych RP.

Ustne przetargi wracają do Bydgoszczy. Wszyscy, którzy stęsknili się za emocjami, jakie towarzyszyły licytacjom w Agencji powinni zainteresować się przetargiem organizowanym przez bydgoski oddział AMW. Tym razem w ofercie znalazło się aż 105 pozycji. Część z nich to artykuły mundurowe. Na kupców czekają mieszane pakiety,
w których znajdziemy m.in.: bluzy polowe wz. 93, peleryny namioty wraz z omasztowaniem, oznaki czy szelki do oporządzenia. Ceny wywoławcze od 1 tys. do 3,5 tys. zł. W większych ilościach dostaniemy też kieszonkowe latarki sygnalizacyjne (200 sztuk za 400 zł), czapki futrzane wojsk lotniczych (50 sztuk za 1 tys. zł) oraz hełmy stalowe w skrzyni (60 szt. za 300 zł i 120 szt. za 600 zł).

Tradycyjnie coś dla siebie będą mogli znaleźć miłośnicy powojskowej motoryzacji. Najciekawszą pozycją, jaką można upolować w Bydgoszczy jest rozgłośnia na samochodzie uaz-469B pionier bis. Samochód, który rzadko pojawia się w agencyjnej ofercie wyceniono na 12 tys. zł. Na nowych właścicieli czekają też m.in.: wywrotka jelcz W-317 (6 tys. zł), chłodnia MS-3S na starze 29 (6 tys. zł), tarpan 4012 (8 tys. zł), autobus autosan H6-10.03.A (6 tys. zł) oraz żuraw R-061 na starze 660 M2 (7,5 tys. zł). Do wzięcia są również dwa ciągniki kołowe ursus C-360 w cenie wywoławczej 11 tys. zł i 12 tys. zł. Dla szukających części zamiennych do pojazdów przygotowano 10 zestawów w cenach od 5 tys. do 8 tys. zł.

Na lipcowym przetargu Agencja oferuje też narzędzia warsztatowe (tokarki, wiertarkę słupową, półautomat spawalniczy), elektrownie oświetleniowe, zespoły spalinowo-elektryczne i sprzęt elektryczno-hydrauliczny. Nie zabraknie również odpadów. Na przedsiębiorców z branży recyklingowej czekają pakiety opakowań z drewna, które wyceniono na kwotę 900 zł oraz odpadowe tekstylia za 100 zł. Na większy wydatek muszą być przygotowani przyszli nabywcy przepracowanych produktów MPS. Ich cenę wywoławczą ustalono na 22,5 tys. zł.

Przetarg odbędzie 3 lipca o godz. 11.00 w Bydgoszczy, przy ul. Sułkowskiego 52a w Klubie Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Warunkiem przystąpienia do licytacji jest wpłacenie wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej wybranego sprzętu (artykułów/odpadów) i zarejestrowanie się na liście uczestników przetargu przed jego rozpoczęciem.

Wszyscy zainteresowani będą mogli obejrzeć oferowany sprzęt 28 i 29 czerwca br. w miejscach jego składowania. Szczegóły dotyczące uczestnictwa w przetargu zamieszczone są w ogłoszeniu dostępnym na stronie internetowej: www.amw.com.pl, w zakładce „Uzbrojenie i sprzęt”.

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl