Głosowanie w szpitalach – inne niż normalnie

W poznańskich szpitalach wprowadzono ruchomą urnę. Oznacza to nieco odmienną procedurę głosowania.

W wydzielonych obwodach, zwanych zamkniętymi, głos mogą oddać zarówno pacjenci, jak i pracownicy. Muszą oni posiadać ważne zaświadczenie uprawniające do głosowania spoza miejsca zameldowania.

W obwodach zamkniętych procedura głosowania przyjmuje nieco inną formę. Na przykład w szpitalu imieniem F. Raszei w Poznaniu, głosowanie opóźniono. Rozpoczęło się o godzinie 10.00, zamiast standardowo o godzinie 7.00.

– Mamy listy chorych, którzy są na dany dzień. W tej chwili to jest około 130 osób. Teraz lista będzie uaktualniana, bo wiadomo, że wczoraj jeszcze były przyjęcia i wyjścia, tak, że to będzie ta lista uaktualniona. Urna ruchoma jest, również mamy podane na jakich oddziałach są chętni do głosowania i w godzinach, kiedy będzie największa liczba członków komisji, ponieważ w naszej komisji jest 7 osób, będzie po prostu przejście się po tych oddziałach – poinformowała wiceprzewodnicząca komisji Małgorzata Feder.

Członkowie komisji wyborczej w obwodach zamkniętych udadzą się do pacjentów na oddziałach o godzinie 14.00. Pozwoli to na przeprowadzenie głosowania przez godzinę. W tym czasie pacjenci będą już po obiedzie.

W obwodach zamkniętych, głosowanie jest dostępne do godziny 21.00, ale może zakończyć się wcześniej. Jeśli frekwencja osiągnie stuprocentowy poziom.

Czytaj także: Ułatwienia wyborcze dla osób z niepełnosprawnościami

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl