Giganty lądują w Poznaniu. Aż trzy Boeingi jednego dnia

Na poznańskim lotnisku Ławica wylądowały we wtorek trzy wielkie samoloty. Dwa pierwsze dotarły do Polski około południa. Boeingi 777 oraz 747 przyleciały w ramach transportu NATO. Popołudniu wylądował Boeing 787 Dreamliner, który w czwartek czarterowym lotem wyruszy w podróż do Meksyku.

TRANSPORT NATO

Boeing 747, zwany również Jumbo Jetem, to jedna z największych czterośilnikowych maszyn powietrznych na świecie. W zależności od wersji na pokład może wejść nawet do 660 pasażerów. Samolot, który we wtorek wylądował w Poznaniu to transport wojskowy, którym do Polski przybyli żołnierze w ramach działań NATO. Druga maszyna, który przybyła do stolicy Wielkopolski czyli Boeing 777 to z kolei największy na świecie dwusilnikowy samolot. Na pokładzie maszyny, która mieści od 300 do 550 pasażerów, również przybyli żołnierze.

LOT DO MEKSYKU

Zaplanowany jest również przylot innego samolotu firmy Boeing. Model 787 zwany również Dreamlinerem przyleci do Poznania w ramach obsługi połączenia czarterowego do Meksyku – informuje rzecznik poznańskiego lotniska, Błażej Patryn.

Maszyna o długości ponad 50 metrów i rozpiętości skrzydeł wynoszącej 60 metrów, na pokład może zabrać 250 pasażerów a jej wylot planowany jest na czwartek.

MGŁA OGRANICZA WIDOCZNOŚĆ

Chociaż dziś do Poznania przylatują łącznie trzy ogromne samoloty, to miłośnicy tych maszyn będą mieć problem z ich dostrzeżeniem na niebie. Zgodnie z ostrzeżeniami IMGW w Poznaniu panuje gęsta mgła, która znacznie ogranicza widoczność. Jak wygląda zamglone miasto z lotu ptaka można zobaczyć na naszej stronie.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl