3 nowe wybiegi dla psów kosztowały niemal 900 tysięcy złotych

Miasto oddało do użytku dwa nowe ogrodzone wybiegi dla psów. W tym tygodniu ma zostać otwarty również trzeci. W Poznaniu działa program „Kejter też poznaniak”, w ramach którego miasto prowadzi edukację oraz organizuje kolejne przestrzenie przyjazne dla psów i ich właścicieli.

SETKI TYSIĘCY ZŁOTYCH INWESTYCJI

W Poznaniu znajduje się łącznie 30 ogrodzonych miejsc, w których można wyprowadzać psa bez smyczy. Ostatnio do listy dołączyły dwa wybiegi. Pierwszy z nich powstał przy ulicy Piastowskiej z miejscu zaśmieconej i dziko zarośniętej działki. Koszt przygotowania infrastruktury to 330 tysięcy złotych, za tę kwotę miasto stworzyło wybieg o łącznej powierzchni niemal 2500 metrów kwadratowych, na którym oprócz ogrodzenia znalazło się oświetlenie oraz ławki i śmietniki.

Drugi wybieg został otwarty na Smochowicach, pieniądze na jego realizację pochodziły z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Koszt inwestycji wyniósł 460 tysięcy złotych. Ogrodzony teren ma powierzchnię 675 metrów kwadratowych, na której znajduje się tor przeszkód dla psów oraz ławki, śmietniki i dystrybutor worków na odchody. Trzeci wybieg ma zostać otwarty w tym tygodniu przy ulicy Jeżyckiej. Jego koszt to 98 tysięcy złotych, będzie to 31 miejsce w Poznaniu, gdzie właściciele mogą wyprowadzić psa bez smyczy.

JAK TWORZONE SĄ WYBIEGI?

Zlecając projektowanie wybiegów dla psów, staramy się uwzględniać istniejącą przyrodę. Łączymy oczekiwania użytkowników, w tym przypadku właścicieli psów, co do użyteczności psich wybiegów, mając na uwadze ochronę istniejącej przyrody. – przekazuje Magdalena Taberska, inspektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Poznaniu.

KEJTER TEŻ POZNANIAK

Pełną listę wybiegów można znaleźć na miejskiej stronie dotyczącej programu „Kejter też poznaniak”. W witrynie internetowej zamieszczono również poradnik dla właścicieli psów oraz informacje na temat czipowania zwierząt.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl