Gigant produkcji nawigacji i map – otworzył biuro w Poznaniu

Blisko setkę specjalistów chce w Poznaniu zatrudnić gigant na rynku nawigacji satelitarnych i map firma Tom Tom. Firma otworzyła właśnie w Poznaniu ośrodek badawczo-rozwojowy.

Fot: Urząd Miasta Poznania

Tom Tom zatrudnia na całym świecie 4700 pracowników. W Poznaniu otworzył właśnie ośrodek badawczy, co jest dobrym znakiem dla polskiej gospodarki, postrzeganej dotychczas najczęściej jako zaplecze produkcyjno-montażowe dla dużych firm. Ośrodki badawcze dają natomiast pracę specjalistom i jest to praca zdecydowanie lepiej płatna od produkcji.

Na otwarciu siedziby firmy w stolicy Wielkopolski pojawił się prezes firmy Tom Tom Harold Goddijn

– TomTom odgrywa znaczącą rolę w rozwoju autonomicznej jazdy, mobilności w inteligentnych miastach i aplikacji opartych na chmurze – mówi Harold Goddijn, TomTom CEO & Co-founder. – Poznańscy inżynierowie znacznie przyczynią się do rozwoju tych rozwiązań. Otwarcie kolejnego oddziału naszej firmy w Polsce najlepiej świadczy o tym, jak ważną rolę odgrywają polscy inżynierowie w naszych globalnych strukturach.

Tak powstanie oddziału Tom Tom w Poznaniu komentował natomiast prezydent miasta

Dziękuję zarządowi firmy Tom Tom za zaufanie do Poznania, do naszych uczelni i poziomu kształcenia – mówił Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta, podczas uroczystego otwarcia biura. – Cieszy mnie każde nowe, dobre miejsce pracy, ponieważ to szansa dla młodych, kreatywnych ludzi, którzy w przyszłości będą  decydować o losach Poznania. Cieszy mnie, że siedziba Państwa firmy znajduje się tuż przy Starym Rynku. To samo serce Poznania – które także dzięki firmie Tom Tom będzie tętnić życiem.

kontakt

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl