Garażówka w Generatorze Malta

To drugie życie dla nieużywanych przedmiotów ale przede wszystkim pomoc potrzebującym. O godz. 12:00 w Generatorze Malta na placu Wolności w Poznaniu ruszyła Grażówka. Targ rzeczy różnych to pomoc dla mieszkańców Jemenu. 

W Garażówce wziąć mógł udział każdy. Wcześniej trzeba było tylko przejrzeć swoje szafy, pawlacze i garaże i znaleźć nieużywanym przedmioty, którym można by dać drugie życie . Na placu Wolności na Garażówce można było kupić rękodzieło, ciasta, torby oraz bilety na spektakle i koncerty, którymi dzielili się artyści, wydawnictwa, restauratorzy i instytucje kultury. Sprzedając i kupując, wspierało się mieszkańców Jemenu, których kraj jest od lat ogarnięty wojną. Wszystkie zebrane w ramach publicznej zbiórki pieniądze zostaną wydane na leki i pomoc medyczną.

Wydarzenie jest częścią cyklu Generatora Malta Nowacy: Blisko-Daleko, skupiającym się na problemach osób zmuszonych do migracji, pozbawionych prawa do wytwarzania własnej lokalności. Na zakończenie Polsko-Jemeńskiej Wyprzedaży Garażowej zagra polsko-jemeński skład raperski Poeci Strefy Wojny.

 

kontakt

 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl