Gang handlarzy narkotyków zlikwidowany

Poznańska prokuratura okręgowa postawiła zarzuty 28 osobom. Są one podejrzane o to, że w latach od 2014 – 2017r. w Wielkopolsce wprowadzili do obrotu między innymi 17 kg amfetaminy.

W toku śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Poznaniu ustalono, że gang wprowadził do obrotu około 17 kg amfetaminy, 1000 sztuk tabletek metaamfetaminy, 500 sztuk tabletek ekstazy i pół kilograma marihuany o łącznej wartości co najmniej 150 tysięcy złotych, jak również nielegalnie wyprodukowany tytoń i papierosy, przez co narazili Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego na kwotę 180 tysięcy złotych.


W skład grupy wchodziło sześciu mężczyzn, którzy mieli ściśle podzielone role. Jeden z nich pozyskiwał narkotyki za granicą, a następnie przekazywał pozostałym członkom grupy, którzy z kolei rozprowadzali je na terenie kraju. W toku śledztwa udało się ustalić kolejne 22 osoby, które nabywały narkotyki od głównych sprawców, po czym sprzedawali indywidualnym klientom-informuje prok. Michał Smętkowski rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

W sumie akt oskarżenia sporządzony przez Prokuraturę Okręgową w Poznaniu obejmuje 28 osób, część z nich wyraziła zgodę, na dobrowolne poddanie się karze, którą zaproponował prokurator. Głównym oskarżonym grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

DÓŁ ART


Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl