Materiał partnera

Galopem nadchodzi CAVALIADA Poznań

Piękne konie, wypełnione trybuny, niesłychane emocje. Który koń przeskoczy ponad 2-metrowy mur w konkursie Potęgi Skoku? Kto najszybciej pokona parkur w Speed & Music? I wreszcie – kto zatriumfuje w niedzielnym PKO Bank Polski Grand Prix? CAVALIADA Poznań, która przyniesie odpowiedzi na te pytania, już od 15 do 18 grudnia.

CAVALIADA Tour to największy w Polsce cykl halowych zawodów jeździeckich, odbywających się w tym sezonie w Warszawie, Poznaniu, Sopocie i Krakowie. Stolica Wielkopolski to największa z czterech lokalizacji cyklu.

Zawodnicy i zawodniczki zmierzą się tu w skokach przez przeszkody, ujeżdżeniu, Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego, powożeniu zaprzęgami czterokonnymi i woltyżerce. Nie zabraknie też konkursów rozrywkowych, niezmiernie emocjonujących publiczność. Jak zwykle w programie znalazły się też pokazy.

– Podczas codziennych bloków pokazowych będzie można zobaczyć m.in.: kaskaderów konnych Apolinarski Group, pokazy Working Equitation, pokaz ujeżdżenia, który przygotowała Sandra Sysojeva z Litwy, jednak największą gwiazdą pokazów w Poznaniu będzie Blanka Satora ze swoim spektaklem hiszpańskiej szkoły jazdy – mówi Jakub Patelka, dyrektor CAVALIADA Tour. Blanka Satora zaprezentuje również króla Ciuciu, najmniejszego konika na świecie. Mierzy on 55 cm, waży 60 kg i ma ponad 16 lat.

Nieodłączną częścią CAVALIADY są Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich. W Poznaniu swoją ofertę zaprezentuje ponad setka wystawców.

Kto wygra?

Najważniejszy w CAVALIADZIE jest oczywiście sport. Zawody odbywać się przez cztery dni na dwóch arenach.

Przez cały sezon halowy zawodnicy startujący w CAVALIADA Tour zbierają punkty bonifikacyjne. Finał rozgrywek odbywa się jednocześnie z finałem Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata w Krakowie. CAVALIADA to jedyny cykl zawodów halowych w tej części Europy autoryzowany przez Światową Federację Jeździecką.

Podczas zmagań w ramach zawodów trzygwiazdkowych zostaną rozegrane trzy rundy (od 135 do 160 cm). Program przewiduje trzy konkursy zaliczane do światowego rankingu. To piątkowa duża runda (150 cm) zaliczana do CAVALIADY Tour, sobotni finał średniej rundy (145 cm) i niedzielny konkurs PKO Bank Polski Grand Prix. Ten ostatni zaliczany jest do wyższej grupy rankingowej LR (grupa C – 80 punktów za I miejsce), a dodatkowo do Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata i do rankingu CAVALIADA Tour.

Konkursy pełne sportowych emocji

W programie nie zabraknie konkursów o charakterze widowiskowym: Potęgi Skoku i Speed & Music, a także sztafety, w której dzieci na kucykach rywalizują w drużynach z dorosłymi „gwiazdami”. Oprócz skoków przez przeszkody program wypełniają konkursy powożenia zaprzęgami czterokonnymi, ujeżdżenia, WKKW oraz woltyżerki.

Dla fanów Hobby Horse, czyli zabawek – głów konia na kiju, organizatorzy przygotowali pierwsze oficjalne zawody CAVALIADA Hobby Horse. Zawody będą rozgrywane od piątku do niedzieli w pięciu różnych konkursach – Kids, mini LL, LL, L i Potęga Skoku.

Oprócz areny głównej, która jest sercem poznańskiej CAVALIADY, przygotowane zostały areny z dodatkowymi konkursami jeździeckimi oraz Pawilon Polskiej Hodowli, gdzie dzieci będą mogły skorzystać z przejażdżki na kucykach. Przewidziano również dodatkowe atrakcje, takie jak: pokazy mody jeździeckiej, strefę animacji dla dzieci, strefę gastronomiczną czy spotkania z zawodnikami, gdzie będzie można zdobyć autografy największych jeździeckich gwiazd.

Wschodzące końskie gwiazdy

W piątek, po zakończeniu rozrywkowego konkursu Potęgi Skoku, o godzinie 21.00 rozpocznie się druga edycja CAVALIADY Horse Auction. Jest to aukcja koni skokowych 2- i 3-letnich, zarejestrowanych w polskich i zagranicznych księgach stadnych. W zeszłorocznym debiucie imprezy sprzedano wszystkie konie, a średnia cena uzyskana na aukcji wyniosła 20 500 euro. W tym roku, po bardzo ostrej selekcji, na aukcję wytypowano 15 koni.

Sponsorem głównym CAVALIADA Tour jest PKO Bank Polski, partnerem strategicznym marka LOTTO, Miastem Gospodarzem jest Miasto Poznań, a partnerem Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Polski Związek Jeździecki.

CAVALIADA Poznań

15-18 grudnia 2022

Międzynarodowe Targi Poznańskie (arena główna: pawilon 5, arena dodatkowa: pawilon 7A;

arena Hobby Horse – pawilon 6)

Bilety: www.ToBilet.pl

www.poznan.cavaliada.pl/pl/

Dla naszych czytelników mam 5 pojedynczych zaproszeń. Aby otrzymać zaproszenie trzeba wysłać do nas maila na adres kontakt@wpoznaniu.pl. Na maila zwrotnego podeślemy wejściówkę. UWAGA!!! O przyznaniu zaproszenia decyduje kolejność przyjmowanych zgłoszeń. Jeden mail, to jedno zaproszenie. Wejściówki upoważniają do:

– wejścia na Arenę B (4 dni konkursy w skokach przez przeszkody, ujeżdżeniu i woltyżerce)

– obejrzenia pokazów na Arenie B

– przejażdżek na kucykach dla dzieci

– wejście na arenę zawodów hobby horse

– wejście na Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich

– wejście do strefy dla dzieci

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl