20-latek skatował chłopaka, bo ten obraził jego BMW. Nagranie trafiło do sieci

Parę dni temu w Internecie pojawiło się nagranie brutalnego pobicia w wielkopolskiej gminie Szamotuły. 20-latek pobił mężczyznę, groził mu śmiercią i kazał całować buty zgromadzonych. Wszystko dlatego, że tamten obraził jego samochód BMW.

Całować buty oprawców

Na nagraniu widzimy zakrwawionego chłopaka. Oświetla go lampa z telefonu nagrywającego. Oprawca brutalnie uderza go w głowę i każe przepraszać. Między innymi za obrażenie jego samochodu marki BMW. Zaznacza też, że jeśli tamten nie zerwie z dziewczynę (tu pada jej imię) i jeszcze raz do niej napisze, to 20-latek znajdzie go i zakopie. W międzyczasie pobity chłopak zmuszony jest do całowania butów zgromadzonych. Kolejny post, obok wideo na profilu sadysty miał przedstawiać „gang” skaczący po samochodzie, należącym prawdopodobnie do poszkodowanego.

Brutalne pobicie w Szamotułach

W mediach na początku pojawiła się informacja, że do brutalnego pobicia doszło w okolicach Zbąszynka, w województwie lubuskim. Później okazało się, że z tamtego rejonu pochodzi sprawca, a zdarzenie miało miejsce w gminie Szamotuły, w Wielkopolsce. Kryminalni dotarli do pokrzywdzonego, którym był 18-letni mieszkaniec Szamotuł. Pokrzywdzony początkowo nie chciał składać zawiadomienia o przestępstwie. Prawdopodobnie bał się, że sprawcy mogą się zemścić. Został więc przesłuchany w charakterze świadka. Szamotulscy funkcjonariusze zajęli się sprawą „z urzędu”, a za widoczne na filmie działania, sadysta, który bił i kopał, został zatrzymany i trafił do aresztu na 3 miesiące. Śledztwo nadzoruje też Prokuratura Rejonowa w Szamotułach.

Podejrzany usłyszał zarzuty za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, spowodowanie lekkiego uszczerbku na zdrowiu oraz zmuszania przemocą i groźbą do określonego zachowania.

Sprawca to podziemny raper

Sprawę pobicia nagłaśniał między innymi raper Cypis. Jak informuje portal glamrap.pl, nagranie pojawiło się na profilu instagramowym młodego, podziemnego rapera.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl