Categories

fot. UM Poznań

Fortepian miejski stanął przy placu Kolegiackim. Każdy może zagrać

Na dziedzińcu urzędu miasta stanął fortepian. Do 28 września każdy mieszkaniec może na nim zagrać. Dodatkowo, 23 września odbędzie koncert pianisty Piotra Żukowskiego z Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Każdy może zagrać

Poznań, tak jak wiele innych miast, wziął udział w konkursie „Wygraj fortepian zewnętrzny dla twojej gminy” organizowanym przez firmy Cadenza – Fortepian zewnętrzny i FULCO System. Właśnie dzięki wygranej, na dziedzińcu urzędu miasta stanął instrument. Do 28 września, w godzinach 7:00 do 22:00 każdy poznaniak może skorzystać z wyjątkowej okazji i sprawdzić swoje zdolności muzyczne. Miasto wybrało lokalizację przy placu Kolegiackim, ponieważ była najkorzystniejsza.

Koncert wirtuoza

W piątek, 23 września, zaplanowano występ pianisty Piotra Żukowskiego z Teatru Muzycznego. Około godziny 11:00 wykona na fortepianie utwory ze spektaklu  „Virtuoso” o Ignacym Janie Paderewskim: Paderewski Menuet G-dur op.14, Melodia Ges -dur op.16, Chopin Ballada g-moll op.23 i Nokturn Es-dur op.9. Koncert potrwa ok. 25 minut.

W nocy na fortepianie nie zagramy

Niekorzystne warunki pogodowe nie będą przeszkodą w funkcjonowaniu fortepianu, ponieważ jest odpowiednio zabezpieczony. Specjalna obudowa chroni go między innymi przed deszczem, wiatrem, a także uszkodzeniami mechanicznymi. Także nocą będzie bezpieczny, ponieważ dziedziniec urzędu miasta można zwiedzać tylko w godzinach 7:00-22:00.

 

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl