Firma z Poznania zbuduje zaporę w Obwodzie Kaliningradzkim

Na granicy Polski z obwodem kaliningradzkim powstanie zapora perymetryczna (elektroniczna zapora, wykrywająca wtargnięcie) o długości 200 kilometrów. Zbuduje ją poznańska firma Telbud. Koszt inwestycji wynosi ponad 350 milionów złotych.

Budową zajmie się Telbud z Poznania

18 listopada, minister Mariusz Kamiński wraz z wiceministrem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Maciejem Wąsikiem, odwiedzili Podlaski Oddział Straży Granicznej. Zakończyły się bowiem prace przy pierwszym odcinku bariery elektronicznej na granicy polsko-białoruskiej. W czwartek natomiast MSWiA wyłoniło firmę, która zbuduje zaporę perymetryczną w obwodzie kaliningradzkim. Inwestycją zajmie się firma Telbud ze stolicy Wielkopolski.

Zapora będzie kosztować 350 milionów złotych

Maciej Wąsik powiedział, że zespół, który cały czas pracuje przy opiniowaniu wszystkich ważnych elementów, które dzieją się przy granicy, a także wszystkich inwestycji, zaopiniował pozytywnie propozycję wyłonienia firmy Telbud z Poznania. Zbuduje zaporę perymetryczną o długości 200 kilometrów w obwodzie kaliningradzkim. Inwestycję wyceniono na 350 milionów złotych.

Maciej Wąsik podziękował służbom

Wiceminister podziękował wszystkim za pracę przy bezpieczeństwie na granicy. Wśród straży granicznej, policji i wojska, wyróżnił straż pożarną, która obsługuje wszystkie zdarzenia, które się dzieją na granicy.

Straż pożarna, zarówno zawodowa, jak i miejscowi ochotnicy udzielają wielkiej pomocy strażnikom granicznym – zaznaczył.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl