Filar obrony i trzykrotny mistrz żegna się z Lechem

Poznańska lokomotywa traci jeden z filarów drużyny ostatnich lat. Antonio Milić nie przedłużył wygasającej umowy i po ponad pięciu sezonach opuszcza klub z Bułgarskiej. Jeszcze nie wiadomo do jakiego zagranicznego klubu trafi.

Chorwacki stoper pożegnał się z kibicami za pośrednictwem mediów społecznościowych.

– Po niezapomnianej przygodzie nadszedł czas na pożegnanie. Dziękuję wszystkim pracownikom klubu i niesamowitym kibicom – za zaufanie, wsparcie i niezapomniane wspomnienia. Życzę Lechowi wielu sukcesów w przyszłości. Żegnam się i dziękuję z całego serca. Na zawsze niebiesko-biały – napisał Milić.

Obrońca trafił do Lecha zimą 2021 roku z Anderlechtu. Początkowo jego transfer budził sporo wątpliwości, jednak zawodnik szybko udowodnił swoją wartość i przez kolejne sezony stał się filarem defensywy Kolejorza.

W niebiesko-białych barwach rozegrał 179 spotkań, zdobył 11 bramek i zanotował osiem asyst. W tym czasie trzykrotnie świętował mistrzostwo Polski, a także miał swój udział w historycznym awansie Lecha do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy.

Klub zadbał już o następcę doświadczonego stopera. Do Poznania trafił Ghańczyk Terry Yegbe, sprowadzony z francuskiego FC Metz za około 3 miliony euro.

Kibice będą mieli okazję oficjalnie pożegnać Chorwata przed meczem o Superpuchar Polski z Górnikiem Zabrze, który odbędzie się 16 lipca o godzinie 19:00.

Na razie nie wiadomo, gdzie Antonio Milić będzie kontynuował karierę. Pewne jest natomiast, że opuści Polskę. Jego odejście to jedno z najważniejszych wydarzeń kadrowych Lecha Poznań podczas letniego okna transferowego.

Czytaj także: Upalny weekend i sposoby na radzenie sobie z wysokimi temperaturami

Aleksandra Wróblewska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl