Festiwal prezentów na Międzynarodowych Targach Poznańskich

Najbliższy weekend na terenie targów upłynie pod znakiem wyjątkowych prezentów. Już w piątek startuje bowiem Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych (2-4 grudnia), organizowany w ramach Poznańskiego Jarmarku Świątecznego. To tutaj będzie można spotkać artystów i rękodzielników z całej Polski.

Rękodzieło na całego!

Niepowtarzalne, wykonane z precyzją i dbałością o wszystkie szczegóły oraz z dobrych jakościowo materiałów – tymi słowami można opisać rękodzieło, które będzie dostępne na stoiskach wystawców Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych już w ten weekend na terenie MTP. Coś dla siebie znajdą zarówno fani dekoracji świątecznych, jak i oryginalnych akcesoriów domowych czy zabawek dla dzieci. Nie zawiodą się także poszukiwacze unikatowej mody i biżuterii, a także wielbiciele ręcznie robionej ceramiki oraz galanterii skórzanej. W sumie spotkać będzie można ponad 120 artystów z całej Polski. 

– Zapraszamy na bajeczny weekend z Festiwalem Sztuki i Przedmiotów Artystycznych. Już w piątek rozpoczynamy jedno z bardziej kolorowych wydarzeń w portfolio Grupy MTP. Nie może na nim zabraknąć fanów rękodzieła, dekoracji do domu oraz poszukiwaczy oryginalnych prezentów na zbliżające się wielkimi krokami mikołajki i Święta Bożego Narodzenia – zapowiada Barbara Vogt, dyrektor Festiwalu.

Warsztaty z dekoracji bombek i aukcja sztuki

Wśród atrakcji Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych można wymienić również warsztaty z dekoracji szklanych bombek skierowane do najmłodszych. W tym przypadku wymagana jest wcześniejsza rejestracja przez system ToBilet. Nieco starszych fanów sztuki organizatorzy zapraszają do udziału w prawdziwej aukcji obrazów grafik i rzeźb(sobota, godz. 16:00), za którą odpowiada Galeria Kwadrat Art. To niepowtarzalna okazja do zobaczenia na własne oczy profesjonalnej licytacji.  

Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych odbywa się w ramach Poznańskiego Jarmarku Świątecznego, bogatego w atrakcje na świeżym powietrzu. Wśród nich wymienić można chociażby młyńskie koło, lodowisko, karuzelę wenecką i domek Świętego Mikołaja.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl