Eksperkusista AC/DC w Poznaniu. Kiedy zagra?

Chris Slade zagra w Poznaniu wraz ze swoim zespołem. Dawniej występował z legendarnym AC/DC. Gdzie wystąpi i ile kosztują bilety?

Perkusista zaczął swoją muzyczną przygodę w wieku 16 lat. Grał z zespołem Tommy Scott and the Senators, w którym wokalistą był Tom Jones. W swojej karierze występował z wieloma utalentowanymi artystami i artystkami. Wśród nich byli m.in. Manfred Mann’s Earth Band, Count Basie, Tom Jones, Paul Rodgers, Jimmy Page, The Firm, David Gilmour, Uriah Heep, Gary Moore, Asia, Michael Schenker, Olivia Newton-John, Gary Numan.

Slade osiągnął szczyt popularności w listopadzie 1989 roku, kiedy to został poproszony o dołączenie do legendarnego zespołu AC/DC, po odejściu perkusisty Simona Wrighta. Pierwotnie bracia Young, Angus i Malcolm zatrudnili Slade’a tymczasowo poprzez menadżerów, lecz wkrótce po nagraniu jedynego albumu, jaki z nimi nagrał, poprosili go o stałe przyłączenie się do zespołu. Slade wziął udział w nagraniu albumu „The Razors Edge” w 1990 roku. To właśnie z tego albumu pochodzą takie przeboje jak „Are You Ready” czy „Thunderstruck”. Towarzyszył też zespołowi podczas światowej trasy koncertowej oraz zagrał na singlu „Big Gun” wydanym w 1993 roku.

Koniec współpracy z AC/DC

Według relacji Slade’a, podczas prac nad demo do kolejnego albumu, „Ballbreaker”, Malcolm Young skontaktował się z nim i zapowiedział, że stara się o powrót do zespołu byłego perkusisty, Phile’a Rudda. Slade odpowiedział, że w takim razie będzie już w zespole. Mimo to Malcolm wyraził chęć zatrzymania Slade’a w zespole na wypadek niepowodzenia powrotu Rudda, jednak Slade stanowczo odmówił. Mimo tych wydarzeń podkreślił, że nadal utrzymuje dobre relacje z członkami AC/DC i gra z nimi była dla niego zaszczytem i przywilejem.

Od 2012 roku Chris Slade koncertuje i nagrywa z własnym zespołem „The Chris Slade Timeline”. Grają na żywo własne kawałki, jak i przekrój utworów, przy których współpracował perkusista. Koncert w Poznaniu odbędzie się 7 kwietnia o godz. 19 w klubie Blue Note przy ul. Kościuszki 79.

Bilety do kupienia online w cenie:

  • 190,5 zł (cena ze wszystkimi obowiązkowymi opłatami),
  • a także w dniu koncertu w cenie: 199 zł.

Czytaj też: Najsłynniejsze małżeństwo, które kochało kino. „Byli VIP-ami w branży filmowej”

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl