Ekonomia. To lubię

Adrian Piskorski – student II roku kierunku Finanse i Rachunkowość Biznesu, na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu – wygrał poznański etap Testu Wiedzy Ekonomicznej. Pięć osób z najlepszymi wynikami zmierzy się 15 grudnia z laureatami etapów rozgrywanych w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Katowicach. Finał, tak jak i dzisiejszy etap, zostanie rozegrany na UEP.

W zmaganiach z ekonomią w Poznaniu wzięły udział 54 osoby. Uczestnicy musieli odpowiedzieć na 50 pytań z takich dziedzin jak rachunkowość, mikroekonomia, bankowość, czy podatki. Liczyło się nie tylko podanie poprawnej odpowiedzi na kolejne pytania, ale również szybkość.

– Poziom trudności pytań zależał od grupy. Ja najlepiej czułem się w drugiej, bo była związana z rynkiem kapitałowym, a że moja specjalność na kierunku to inwestycje kapitałowe, toteż czułem się w tym obszarze najbardziej swobodnie – powiedział tuż po zakończeniu testu jego zwycięzca.

Jak tłumaczył, do testu nie przygotowywał się specjalnie, bo zakres tematyczny był zbyt szeroki, by przewidzieć pytania, a w zwycięstwie najbardziej pomogło mu systematyczne zdobywanie wiedzy podczas studiowania.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl