Dziupla samochodowa zlikwidowana (video)

Zabezpieczone kilkaset części samochodowych, odnaleziony skradziony samochód i dwie osoby zatrzymane. To efekt policyjnej akcji funkcjonariuszy z grupy zwalczającej przestępczość samochodową.

Najpierw na jednej z posesji na terenie Lubonia, stróże prawa na gorącym uczynku złapali dwóch mężczyzn, którzy rozmontowywali skradziony samochód. Auto dzień wcześniej zginęło z jednej z ulic Leszna. W tym samym pomieszczeniu gospodarczym policjanci znaleźli jeszcze części innego pojazdu, który został skradziony z terenu Szczecina.

Dwaj mężczyźni, którzy rozmontowywali skradzione auto – 26-latek i 45-latek – zostali zatrzymani. Usłyszeli oni zarzuty związane z przestępczością samochodową. Jeden z nich trafił do aresztu, gdzie spędzi kolejne 2 miesiące.

Następnego dnia policjanci zdecydowali się na przeszukania kolejnych miejsc, które według nich mogły być „dziuplami samochodowymi”. Ich typowania okazały się trafne. Na terenie posesji, gdzie funkcjonariusze zdecydowali się na działania, zabezpieczono kilkaset części samochodowych. Kryminalni, wspólnie ze specjalistami – mechanoskopami z Laboratorium Kryminalistycznego KWP, odnaleźli części od 5 samochodów. Jeden z pojazdów został skradziony w Poznaniu, 4 kolejne na terenie Niemiec.  Sprawa jest rozwojowa i policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

DÓŁ ART

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl