W sobotę wiele darmowych wydarzeń w Poznaniu

Sobota zapowiada się bardzo ciekawie, także dla najmłodszych poznaniaków i poznanianek. Poniżej znajdą Państwo zestawienie bezpłatnych wydarzeń w Poznaniu.

 

 

Wakacje z Teatrem Animacji – spektakl dla dzieci ,,Wielkie rzeczy”

Ukraińscy aktorzy z Art Fraction Foundation opowiedzą historię o przygodach Zajączka, Lisiczki i Niedźwiadka, czyli o wielkiej miłości i przyjaźni. Dziecięca publiczność będzie mogła zaangażować się w przedstawienie, bawiąc się, śpiewając, a nawet tańcząc. Sugerowany wiek widzów: 1-5 lat.

Scena nad Rusałką, ul. Golęcińska 27,

Godz. 11.00 oraz 13.00,

Wstęp bezpłatny,

Więcej informacji na stronie Teatru Animacji.

Lato na Trakcie

Przewodniczki i przewodnicy Poznańskiego Centrum Dziedzictwa oprowadzą po najciekawszych, najbardziej charakterystycznych, ale też mniej znanych miejscach w sercu Poznania. Tym razem będzie można poznać tajemnice Ostrowa Tumskiego.

Start: przed Śluzą Katedralną, ul. Dziekańska

Godz. 17.00,

Wstęp: wolny,

Szczegóły na stronie Lata na Trakcie.

Koncert w ramach cyklu Muzyczna Europa – Zespół Retrospekcja

Zespół Retrospekcja, czyli muzycy, którzy na co dzień poruszają się w klimatach swingu i polskiego 20-lecia międzywojennego, tym razem zajrzeli w inspirującą przeszłość, by przygotować repertuar czerpiący z polskiej tradycji i folkloru. Zaprezentują utwory ludowe w nieludzkiej stylistyce, na pierwszym planie stawiając oczywiście tęskną, słowiańską duszę. Organizatorzy zapewniają, że będzie to piękna, ciekawa i odkrywcza podróż.

Śródka, ul. Filipińska (plac przed muralem),

Godz. 19.00,

Wstęp bezpłatny,

Szczegóły na stronie oraz na Facebooku.

Koncerty na placu Wolności: „Kalabria Dyskety Kusaje”

W sobotę na pl. Wolności będzie można zobaczyć występ Mariyai Mavko i Michała Szczepanieca, ukraińsko-polskiego duetu. Ich muzyka to połączenie folkowej wrażliwości z bajkowo-oniryczną elektroniką. Na żywo zespół stworzy płynną muzyczną narrację, pełną zmian tempa i nastrojów, obfitującą w momenty nieskrępowanej improwizacji.

Plac Wolności,

Godz. 20.00,

Wstęp bezpłatny,

Więcej informacji na stronie Estrady Poznańskiej.

Lato z grupą przewodników PoPoznaniu.pl – Kryminalny Poznań

Podczas gdy porządni obywatele dawnego Poznania zajmowali się handlem lub rzemiosłem, w ciemnych zaułkach  toczyło się zupełnie inne życie: oszuści planowali kolejny przekręt, złodzieje obserwowali przyszłe ofiary, a kat namawiał swoje podopieczne do kradzieży. Kolejne spotkanie z cyklu „Kryminalny Poznań” odbędzie się w najbliższą sobotę. Ze względu na tematykę przechadzka dedykowana jest osobom powyżej 16. roku życia.

Początek: Krzyż Chwaliszewski (plac Międzymoście),

Godz. 10.00,

Wstęp bezpłatny,

Więcej informacji na stronie internetowej.

 

 

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl