W sobotę w Poznaniu można było za darmo sprawdzić ustawienie świateł w samochodzie

Kierowcy w całej Polsce mogli sprawdzić czy światła w ich samochodach są poprawnie ustawione. Jeden z punktów gdzie przeprowadzane były badania znajduje się w Poznaniu. Organizatorzy przypominają, że błędnie ustawione reflektory mogą być przyczyną niebezpiecznych sytuacji na drodze.

STACJA W POZNANIU

Instytut Transportu Samochodowego wpisem w mediach społecznościowych zaprasza kierowców do wzięcia udziału w akcji sprawdzania ustawień świateł w samochodach. Dzisiaj można zrobić to za darmo w ponad 1350 stacjach kontroli pojazdów w całym kraju. W stolicy Wielkopolski również znajduje się jeden punkt w którym właściciele samochodów wykonają badanie. Mieszkańcy Poznania oraz okolic mogą przyjechać do stacji przy ulicy Sypniewo 4.

BEZPIECZEŃSTWO

Prawidłowo ustawione światła wpływają na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Jak informuje Instytut Transportu Samochodowego jeśli nasze reflektory świecą za nisko możemy nie dostrzec pieszych lub przeszkód, które pojawią się przed pojazdem. Zbyt wysokie podniesienie oświetlenia to ryzyko oślepienia innych kierowców.

Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego. Ma to szczególne znaczenie w warunkach jesienno-zimowych. – czytamy na stronie instytutu.

Darmowe badania to element policyjnej akcji „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”. Mundurowi z drogówki chcą uświadomić właścicielom pojazdów, że prawidłowo ustawione reflektory to kluczowa kwestia dla bezpieczeństwa na drodze. Kierowcy, którzy nie zdążą dzisiaj dotrzeć na stację mogę zrobić to jeszcze 3 grudnia.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl