Dziewczyny rządzą. Rusza Wielkopolski Kongres Kobiet

Będą wcielać się w rolę radnych i debatować o tym, jak rządzić miastem, by jego mieszkańcy byli bardziej zadowoleni. Wszystko to w ramach warsztatów „Dziewczyny rządzą” podczas IX Wielkopolskiego Kongresu Kobiet. Działo się będzie jednak znacznie więcej.

Już dziś rusza w Poznaniu IX Wielkopolski Kongres Kobiet. W jego ramach organizatorki zapraszają między innymi na ciekawe warsztaty, podczas których panie będą mogły trochę… porządzić.

– I to od razu nie byle czym, bo małym miasteczkiem o wdzięcznej nazwie Tarki. Miasteczko jest co prawda wymyślone, ale problemy, jak najbardziej realne: brak połączenia autobusowego, niezadowoleni mieszkańcy, niewiele środków na działania kulturalne. Jak rozwiązać te problemy – nad tym będą głowiły się członkinie Rady Miasta, do której właśnie cię zapraszamy – informuje na swym facebookowym profilu Wielkopolski Kongres Kobiet.

Jak się dowiadujmy, „Dziewczyny rządzą” to innowacyjna gra społeczna, wymyślona przez ekspertki Fundacji im. Julii Woykowskiej. Chodzi w niej o to, by wcielić się w członkinie Rady Miasta i poczuć, jak to jest, gdy od nas zależy los jakiejś społeczności. Gra jest narzędziem, które ma zachęcić dziewczyny i młode kobiety do większej aktywności społecznej i politycznej, a także wytłumaczyć w przystępnej formie, na czym polega samorządność.

– Sprawdź się jako radna i zostań ambasadorką naszej gry! Warsztaty przeprowadzi Agata Kominiak — pedagożka, trenerka, członkini zarządu Fundacji im. Julii Woykowskiej i fundatorka w Fundacji Muzeum Historii Kobiet – zachęcają organizatorki Kongresu.

To jednak nie wszystko, podczas kongresu przewidziano wiele ciekawych wystąpień. W tym wojewody wielkopolskiej Agaty Sobczyk, która weźmie udział w panelu „Wpływ kobiet na politykę centralną i regionalną”.

Wielkopolski Kongres Kobiet potrwa od godz. 10.15 aż do późnego popołudnia. Panie zapraszają do Concordii Design przy ul. Zwierzynieckiej 3.

Czytaj też: To pierwszy w Polsce podręcznik o historii kobiet. Powstał w Poznaniu. Będzie też muzeum

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl