Dwa jarmarki świąteczne tylko do weekendu. Miasto zapowiada huczne pożegnanie

Betlejem Poznańskie na placu Kolegiackim i rynku Łazarskim potrwa do najbliższej niedzieli. Organizatorzy zdradzają jakie atrakcje przygotowali dla mieszkańców na ostatnie trzy dni wydarzenia.

POCZĄTEK KOŃCA

Do Wigilii Bożego Narodzenia pozostał jeszcze ponad tydzień, ale dwa z czterech jarmarków świątecznych, które w tym roku miasto zorganizowało pod wspólną nazwą Betlejem Poznańskie, szykują się do zamknięcia. Stragany z placu Kolegiackiego oraz rynku Łazarskiego znikną po niedzieli 18 grudnia.

KONCERTY I GWIAZDY

Na placu przed urzędem miasta w piątek na scenie wystąpi Loop Trigger, poznański wiolonczelista i beatboxer, który zagra koncert ze świątecznymi piosenkami. Artysta zaprezentuje się w piatek o godzinie 17.00. Dzień później o tej samej godzinie sceną zawładną natomiast wykonawcy z Ukrainy.

Gwiazdami ostatniego dnia jarmarku na placu Kolegiackim mają być Tęczowe Seniorki, które będą pozować do zdjęć z mieszkańcami oraz prezenty. Upominek w postaci kartki świątecznej przygotowanej przez podopiecznych Fundacji Fiona, która wspiera osoby w spektrum autyzmu. Atrakcje w niedzielę rozpoczną się o godzinie 12.00.

BETLEJEM TRWA DALEJ

Chociaż stragany znikną z placu Kolegiackiego oraz rynku Łazarskiego, to wciąż będzie można odwiedzać miasteczka na placu Powszechnej Wystawy Krajowej na MTP oraz na placu Wolności. W pierwszej lokalizacji jarmark potrwa do 23 grudnia, chociaż nawet po tym dniu mieszkańcy dalej będą mogli korzystać między innymi z lodowiska, które stanęło tam z okazji świąt. Betlejem Poznańskie zakończy się ostatecznie 27 grudnia na placu Wolności.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl