Duże zmiany w Radiu Poznań. Z anteny zniknął kontrowersyjny „dziennikarz” Roman Wawrzyniak

Likwidator Radia Poznań, Piotr Michalak zwolnił z pracy Romana Wawrzyniaka. „Stało się to z uwagi na jego nieprzewidywalność i zachowanie nielicujące z kodeksem dziennikarza, szczególnie radia publicznego za co był krytykowany i przez radę programową, i przez przełożonych w redakcji” – tłumaczy branżowemu portalowi press.pl Michalak.

Piotra Michalaka na stanowisko likwidatora Radia Poznań powołał Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bartłomiej Sienkiewicz. Stało się to pod koniec grudnia 2023 roku. Wtedy stanowisko prezesa stracił Maciej Mazurek, który był na nim do 2020 roku.

Pod koniec lutego nastąpiły spore zmiany w kierownictwie radia. Ze stanowiskiem szefa newsroomu pożegnał się Grzegorz Ługawiak.

– Redaktor Grzegorz Ługawiak, który w sposób nieakceptowalny i bardzo upolityczniony przez ostatnie lata kierował newsroomem, został z niego usunięty – informuje Piotr Michalak. – Grzegorz Ługawiak zdawał sobie sprawę z koniecznych zmian i tego nie krył w rozmowie ze mną. Aktualnie pracuje jako korespondent terenowy, a o jego przyszłości zadecyduje wyłącznie jakość jego pracy i przygotowywanych materiałów – dodaje w rozmowie z press.pl

Stanowisko zastępcy redaktora naczelnego stracił także Arkadiusz Kozłowski, którego pracę Michalak oceniał bardzo negatywnie.

Z anteny zniknął także kontrowersyjny „dziennikarz” znany z homofobicznych wypowiedzi i paszkwili, Roman Wawrzyniak. Otrzymał wypowiedzenie z zachowaniem terminu wypowiedzenia i został zwolniony z obowiązku świadczenia pracy.

Wcześniej Wawrzyniak został odsunięty od programów na żywo – jak poinformował likwidator branżowy portal press.pl – „z uwagi na jego nieprzewidywalność i zachowanie nielicujące z kodeksem dziennikarza, szczególnie radia publicznego za co był krytykowany i przez radę programową, i przez przełożonych w redakcji” .

Nowym szefem newsroomu został Jacek Cerkaski, który po blisko ośmiu latach wrócił na to stanowisko.

Kierownikiem działu publicystki został Rafał Regulski. Do radia wrócił także Krzysztof Sadowski, który został pełnomocnikiem redaktora naczelnego ds. zmian programowych.

 – Zmiany są konieczne, także personalne. Kolegium redakcyjne pracuje nad zmianami programowymi i personalnymi, wspólnie oceniamy przydatność i warsztat oraz zaangażowanie każdego z pracowników redakcyjnych. W ślad za tym będą kolejne decyzje personalne i programowe – zapowiada likwidator w rozmowie z press.pl

czytaj także: Podejrzana dyrektorka zoo nie przyjęła wypowiedzenia

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl