Materiał partnera

Dubaj z Poznania receptą na szare dni? Jest bezpośredni lot

Już niebawem (23 grudnia) startuje bezpośrednie połączenie lotnicze z Poznania do Dubaju. To pierwszy raz w historii, gdy będziemy mogli polecieć tam bez żadnych przesiadek. Po wylocie ze stolicy Wielkopolski wylądujemy na lotnisku Dubaj-Al Maktoum (DWC) – Dubai World Central.

PROSTO Z POZNANIA

Rejsy z Poznania odbywać się będą co tydzień, raz w tygodniu, w każdy piątek od 23 grudnia. Operatorem trasy będzie polska linia lotnicza Enter Air, która dysponuje bazą operacyjną właśnie na poznańskim lotnisku.

Do Dubaju polecimy samolotem Boeing B737-800, który zabiera na pokład niemal 200 pasażerów.

Wyloty z Poznania o poranku, o godzinie 8.05 co pozwala na lądowaniu w Dubaju kwadrans przed siedemnastą (czasu lokalnego) i spędzenie wieczoru już na miejscu, sam rejs trwa 5 godzin i 40 minut.

Rejs powrotny z Dubaju o 17.35 i lądowanie w Poznaniu o 20.55, czasu lokalnego.

Co ciekawe, możemy kupić same bilety do Dubaju, bezpośrednio u przewoźnika na stronie www.enterair.pl, jeśli chcemy zorganizować sobie wyjazd sami. Jeśli wolimy wycieczki, to z bezpośrednich lotów z Poznania korzystają biura podróży, ich oferty dotyczące Dubaju z Poznania znajdą Państwo tutaj:

DUBAJ ATRAKCJI

Co warto zobaczyć w Dubaju? Przede wszystkim pewna, słoneczna, ciepła pogoda jest już sporą atrakcją. Można z niej korzystać na różne sposoby, na plażach, czy w czasie uprawiania wodnych sportów. Warto też jednak poświęcić czas na nowoczesną architekturę Dubaju.

Najwyższy budynek na świecie – to konstrukcja, która mierzy 828 metrów i ma być symbolem nowoczesnego Dubaju, odzwierciedlać postęp, rozwój i bogactwo. Wjechać można aż na 148 piętro. Niezwykły widok pokazuje poniższe nagranie.

Plaża Jumeirah – gdy już nacieszymy się niezwykłą perspektywą, możemy zejść na ziemię, a najlepiej – na plażę. Pierwszy wybór, to piękna plaża Jumeirah, z białym piaskiem, turkusową wodą i wiodkiem na 7-gwiazdkowy hotel Burj Al Arab. To obiekt o kształcie żagla, jedna z wizytówek Dubaju.

Marina Dubai – to kolejne niezwykłe miejsce, które łączy futurystyczny deptak, luksusowe jachty i tętniące życiem restauracje. Szczególnie ciekawe jest to miejsce nocą, rozświetlone niezwykłą liczbą świateł.

BEZPOŚREDNIE LOTY Z POZNANIA

Loty z Poznania do Dubaju po raz pierwszy odbywać będą się bezpośrednio. Pierwsze loty już od 23 grudnia. Oferta jest bardzo różnorodna, kupować można same loty, lub korzystać z ofert biur podróży.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl