Drogowcy przygotowani na zimę

Zima nie zaskoczy poznańskich drogowców. Do walki ze śniegiem przygotowano 43 pługoposypywarki, 18 pługów i dziesiątki pracowników. Na utrzymanie dróg miasto wyda ponad 22 miliony złotych.

Na tegoroczną „akcję zima” miasto wyda niemal 2 miliony złotych więcej niż w zeszłym roku. Odśnieżane i sprzątane będą jezdnie, chodniki, place miejskie, przejścia podziemne, kładki, a także pobocza i tereny zielone.

Jak zapewniają drogowcy – pługoposypywarki mogą wyruszyć na ulice w ciągu 6 godzin od pierwszych opadów. Zarządzać maszynami mają dyspozytorzy ZDM.

hotel dla psów w Poznaniu

– Działania służb drogowych mają na celu jedynie łagodzenie skutków niekorzystnej aury na drogach. W zmiennych warunkach drogowych należy zachować szczególną ostrożność, a prędkość dostosować do panujących warunków atmosferycznych. Apelujemy o zmianę opon na zimowe oraz o przepuszczanie pojazdów odśnieżających drogi – mówi Agata Kaniewska z ZDM.

Pierwsze odśnieżanie lub posypywanie piaskiem ścieżek rowerowych odbędzie się w ciągu 3 godzin od pierwszych opadów śniegu, lub od wystąpienia gołoledzi.

Chodniki, które położone są bezpośrednio przy granicy nieruchomości, muszą być odśnieżane przez ich właścicieli lub zarządców. Na pozostałych chodnikach, ścieżkach rowerowych i placach wykonawcy będą sypać piasek.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl