Drogowcy budują nowe rondo na ważnym skrzyżowaniu

Nowe rondo powstaje u zbiegu ul. Literackiej i Koszalińskiej. Ma ono upłynnić ruch i poprawić bezpieczeństwo. Teraz jednak kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Zostały już wytyczone objazdy.

Utrudnienia w ruchu Poznań

Już od przyszłego poniedziałku, 3 czerwca, mieszkańcy Poznania będą zmuszeni zmierzyć się z utrudnieniami. Wszystko z powodu planowanego rozpoczęcia budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Literackiej i Koszalińskiej. W związku z pracami konieczne będzie wyłączenie z ruchu fragmentu ulicy Koszalińskiej po zachodniej stronie skrzyżowania. To oznacza, że przejście dla pieszych oraz przejazd rowerowy zostaną tymczasowo zamknięte. Ruch pieszych na wyłączonym odcinku będzie również wstrzymany. Dodatkowo zmienią się trasy autobusów i lokalizacja przystanku ,,Żołnierzy Wyklętych”.

Fot. PIM

Objazdy

Aby ułatwić ruch, wprowadzono specjalne objazdy. Osoby podróżujące ulicą Koszalińską z Strzeszyna nie będą mogły jechać prosto na wysokości ulicy Literackiej. Zamiast tego, będą musiały skręcić w prawo na ulicę Żołnierzy Górników, a następnie kontynuować jazdę ulicą Lutycką lub skręcić w lewo na Żołnierzy Wyklętych, a potem w ulicę Wiencką, żeby dostać się do ulicy Literackiej. Natomiast kierowcy nadjeżdżający ulicą Koszalińską od strony Golęcina będą musieli skręcić w ulicę Literacką, a następnie w ulicę Poszwińskiego i Żołnierzy Wyklętych. Ponadto, zmieni się pierwszeństwo – teraz kierowcy na ulicy Koszalińskiej z Strzeszyna będą mieli pierwszeństwo na ulicy Żołnierzy Wyklętych i na odwrót.

– Należy zachować ostrożność i poruszać się zgodnie z tymczasowym oznakowaniem – informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Fot. PIM

Budowa nowego ronda

Budowa nowego ronda w tym miejscu możliwa jest dzięki zastosowaniu prawa opcji. Obecnie na miejscu planowanych prac znajduje się rondo z oznakowaniem i niewielka wyspą. Tymczasowo poprawia to płynność ruchu w tej okolicy.

– Dzięki przebudowie rondo zyska docelowy wygląd, w tym zostanie uzupełnione o infrastrukturę dla pieszych i rowerzystów – informuje PIM.

Czytaj także: To już jej koniec. Znika śródmiejska stacja paliw. Tankowaliście tu?

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl