Dowiedz się, jak wesprzeć zdrowie psychiczne nastolatków

Tylko do 10 kwietnia można zgłaszać chęć udziału w bezpłatnych warsztatach aby dowiedzieć jak wesprzeć zdrowie psychiczne nastolatków. Warsztaty organizowane będą w ramach akcji „Zdrowie w głowie” i odbędą się 18 kwietnia.

„Zdrowie w głowie” to akcja społeczna mająca na celu danie kompetencji do skutecznego wspierania zdrowia psychicznego. W ramach akcji 18 kwietnia w godz. od 17:00 do 19:00 w Centrum Profilaktyki „Świt” odbędą się warsztaty. Wszystkie osoby, które są zainteresowane zdrowiem psychicznym nastolatków mogą zgłaszać się do 10 kwietnia, poprzez formularz zgłoszeniowy. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Spotkanie z uczestnikami poprowadzi Magdalena Pytel, która jest psycholożką i certyfikowaną psychoterapeutką. Uczestnicy będą rozmawiali o komunikacji, o tym co ją buduje, a co jej szkodzi. Dyskusja będzie dotyczyła zdrowia psychicznego nastolatków, zaburzeń lękowych i depresji. Każdy z uczestników otrzyma poradnik „Nastolatki na zakręcie. Jak wspierać zdrowie psychiczne młodych osób?”.

W Poznaniu odbędą się także warsztaty dla kadry pedagogicznej, rodziców i opiekunów. Dla rodziców spotkania w ramach projektu „Poznań uzależniony od profilaktyki” odbędą się 22 kwietnia, a dla pedagogów 16 i 23 kwietnia. Wszystkie zajęcia prowadzone będą przez specjalistów, którzy na co dzień pracują z młodzieżą.

Czytaj także: Tych opon lepiej nie zakładać – twierdzą wulkanizatorzy | wpoznaniu.pl

źródło: Zdrowie w głowie

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl