Donald Tusk nie przyjedzie do Poznania

Przewodniczący Rady Europy nie przyjedzie na zaproszenie Jacka Jaśkowiaka do Poznania aby tutaj świętować 100 – lecie niepodległości Polski. Tusk podczas konferencji prasowej tuż po przesłuchaniu przed komisją śledczą ds. Amber Gold powiedział, że 11 listopada ma zamiar być w Warszawie na oficjalnych uroczystościach.

Donald Tusk odmówił nie tylko prezydentowi Jaśkowiakowi, ale zrezygnował z uczestnictwa w uroczystościach międzynarodowych organizowanych przez prezydenta Francji, Emmanuela Macrona, jako szef Rady Europejskiej.

Podczas konferencji na pytanie gdzie będzie świętował 100 – lecie Niepodległości Polski odpowiedział : Bardzo bym nie chciał, żeby było wrażenie, że Polska jest kompletnie osamotniona, bo tutaj, jak wiadomo, nie przyjedzie nikt z zagranicznych gości. Jestem szefem Rady Europejskiej, jestem Polakiem, więc będę na uroczystościach o 12. 

Na razie nie wiadomo czy któryś z byłych prezydentów RP, których oficjalnie zaprosił Jaśkowiak, przyjedzie do Poznania aby tutaj świętować rocznicę 11 listopada 1918 roku. Kilka dni temu pojawiła się informacją, że wizytę w Poznaniu potwierdził Bronisław Komorowski, lecz urząd miasta na razie nie chce komentować tych doniesień. Trwa wymiana korespondencji i ustalanie ewentualnych godzin odwiedzin.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl