Dominika Kulczyk ponownie najbogatszą Polką

Poznanianka, córka Jana Kulczyka znów znalazła się na pierwszym miejscu rankingu „Wprost” grupującego najbogatsze kobiety w Polsce. O ile zwiększył się jej majątek w porównaniu do zeszłego roku?

Jaki majątek ma Dominika Kulczyk?

Majątek Dominiki Kulczyk, która znalazła się na pierwszym miejscu tegorocznego rankingu najbogatszych Polek, szacuje się aktualnie na 9 miliardów złotych. Od zeszłorocznego rankingu „Wprost” wzrósł on o 700 milionów zł. Miało być to efektem wzrostu kursu akcji Polenergii. Udziały w największej prywatnej grupie energetycznej odziedziczyła po zmarłym w 2015 r. ojcu, Janie Kulczyku.

Grażyna Kulczyk na czwartym miejscu

Na drugim miejscu zestawienia ponownie znalazła się Barbara Komorowska, współwłaścicielka Bakomy, zarządzająca majątkiem wartym ok. 2,2 mld zł. Trzecia jest Małgorzata Adamkiewicz, twórczyni jednej z największych firm farmaceutycznych w kraju – Adamed. Jej majątek to 2 miliardy złotych. Czwarte miejsce zajęła natomiast matka Dominiki, Grażyna Kulczyk z 1,9 mld zł.

Co najmniej 63 miliony zł, by znaleźć się w rankingu

Dalsze miejsca w rankingu należą np. do Anny Lewandowskiej (24. miejsce) z majątkiem 313 mln zł, czy Ewy Chodakowskiej (31. miejsce) z majątkiem 210 mln zł. Aby znaleźć się w tegorocznym zestawieniu „Wprost”, Polki musiały osiągnąć próg co najmniej 63 milionów złotych.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl