„Dobry start”na start

Poznańskie Centrum Świadczeń od dziś przyjmuje papierowe wnioski o wypłatę środków w ramach programu „Dobry Start”. Do tej pory wnioski dotyczące wyprawki szkolnej można było składać wyłącznie przez internet.

Program „Dobry Start” to 300 złotych wsparcia wypłacanego raz w roku wszystkim uczniom rozpoczynającym rok szkolny, bez względu na dochód rodziny.

Wsparcie finansowe mogą otrzymać rodzice uczących się dzieci – do ukończenia 20 roku życia (w przypadku uczniów niepełnosprawnych do 24 roku życia), bez względu na dochód. Świadczenie nie przysługuje maluchom uczęszczającym do przedszkola oraz szkolnej zerówki -przypominają urzędnicy.

Do tej pory wpłynęło 17,5 tys. wniosków, z których 15 tys. jest już rozpatrzonych. Łącznie wypłacono 3 mln zł. Z tych pieniędzy skorzysta 10 tys. dzieci – mówi Damian Napierała, zastępca dyrektora PCŚ.

Wnioski o świadczenie „Dobry Start” można składać w siedzibach PCŚ – przy ul. Wszystkich Świętych 1 oraz ul. Małachowskiego 10. Punkty te będą czynne od poniedziałku do piątku, w godz. 7.30 – 18, a w sierpniu dodatkowo także we wszystkie soboty, w godz. 9-14. Wnioski można będzie składać także w Urzędzie Miasta Poznania – w Wydziale Działalności Gospodarczej i Rolnictwa (ul. 28 Czerwca 1956 r. 404) oraz Wydziale Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych (ul. Libelta 16/20 i ul. Gronowa 22A). Punkty te będą czynne w godzinach pracy urzędu. Urzędnicy zachęcają do telefonicznej lub internetowej rezerwacji terminu wizyty.

Złożenie wniosku o świadczenie w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia do 30 września. Resort rodziny, pracy i polityki społecznej przypomina, że od października rozpoczyna się nowy okres zasiłkowy w programie „Rodzina 500+”. Oznacza to, że trzeba ponownie złożyć wniosek. Złożenie go w sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia do końca października.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl