SOS dla seniorów

Numer kontaktowy do osoby bliskiej, przyjmowane leki, istniejące choroby – to wszystko znajdzie się na Poznańskiej Opasce Medycznej SOS. Nowa usługa w ramach pakietu Poznań Viva Senior zagwarantuje starszym poznaniakom szybszą i skuteczniejszą pomoc w razie nagłych wypadków.

Poznańska Opaska Medyczna SOS to rodzaj popularnej w krajach zachodniej Europy biżuterii medycznej. Niewielka silikonowa opaska zakładana jest na rękę. Są na niej umieszczone najważniejsze informacje dotyczące jej właściciela: poważne choroby, przyjmowane leki, numer telefonu do bliskiej osoby. Dzięki temu w razie nagłego wypadku ratownicy medyczni wiedzą, jak pomóc właścicielowi opaski.

Nowa usługa ma charakter pilotażowy. Po opaskę może zgłosić się każdy mieszkaniec Poznania, który skończył 70 lat. By ją otrzymać, wystarczy wypełnić wniosek dostępny w Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu przy ul. Mielżyńskiego 24. Wnioski dostępne będą od 15 sierpnia do 14 grudnia 2018r. Po ok. 60 dniach od złożenia wniosku bezpłatną opaskę będzie można odebrać w CIS.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl