2 złote za bilet do Muzeum Narodowego do niedzieli. A tam wystawa obrazów Malczewskiego

Muzeum Narodowe w Poznaniu obchodzi w tym roku 165-rocznicę powstania. Z tej okazji wejściówki jeszcze do niedzieli kosztować będą 2 złote w cenie normalnej. Poznaniacy będą mieli okazję zobaczyć wyjątkową wystawę obrazów Jacka Malczewskiego.

JUBILEUSZ

Muzeum Narodowe w Poznaniu to jedno z najstarszych i największych muzeów w całej Polsce. Powstało z połączenia kilku historycznych kolekcji, z których najstarsza, czyli “Muzeum Starożytności Polskich i Słowiańskich w Wielkim Księstwie Poznańskim”, pochodzi z 1857 roku. W tym roku Muzeum obchodzi więc 165-lecie swojego istnienia.

URODZINOWA PROMOCJA

Z tej okazji jego dyrekcja przygotowała dla poznaniaków prezent. Do niedzieli 4 grudnia bilet normalny kosztować będzie 2 złote, a ulgowy złotówkę. Promocja obejmuje również wejściówki do Muzeum Sztuk Użytkowych w Zamku Królewskim w Poznaniu. Dziś zwiedzać można je do godziny 20:00. Przez weekend otwarte będą od 11:00 do 17:00.

WYJĄTKOWA WYSTAWA

W Muzeum Narodowym wciąż oglądać można wyjątkową wystawę dzieł Jacka Malczewskiego. Jego obrazy przywiezione zostały z Lwowa, w ramach ewakuacji przed rosyjskim bombardowaniem. Do Poznania przyjechały łącznie 34 pejzaże, autoportrety, a także sceny zaczerpnięte z mitologii i Pisma Świętego.

Obrazy Malczewskiego opowiadają o burzliwej i dramatycznej historii Polski. Autor zastanawia się w nich również nad rolą artysty w kontekście ważnych wydarzeń historycznych. Jak się okazuje, pytania, które zadawał sobie i innym są wciąż aktualne, biorąc pod uwagę sytuację naszych wschodnich sąsiadów.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl