“Bokser z Dębca to przestępca” krzyki pod Urzędem Miasta. Chcą odwołania Jaśkowiaka

Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej zebrali się pod Urzędem Miasta i domagali się odwołania Jacka Jaśkowiaka z funkcji prezydenta Poznania. Wykrzykiwali hasła, sugerujące, że Jaśkowiak jest przestępcą. Między innymi zwracali uwagę na to, że popiera on społeczność LGBT.

CHCĄ INNEGO PREZYDENTA

Na Placu Kolegiackim zebrali się członkowie Młodzieży Wszechpolskiej. Domagali się odwołania Jacka Jaśkowiaka z funkcji Prezydenta Miasta Poznania. Wykrzykiwali miedzy innymi, że “u nas bez zmiany, prezydent jest do wymiany”, czy “bokser z Dębca to przestępca”. Chcieli również, by prezydent przyszedł z nimi porozmawiać.

DLACZEGO PROTESTUJĄ?

Członkom organizacji nie podoba się wiele decyzji, jakie są podejmowane w Poznaniu. Zawracali uwagę na tęczowe flagi, które przed Marszem Równości powiewały na tramwajach komunikacji miejskiej, oraz na pozbawianie miasta coraz większej liczby miejsc parkingowych. Wykrzykiwali, że zamiast nich pojawiają się “pseudo donice z zielenią”. Później natomiast zwrócili uwagę na Plac Kolegiacki, na którym zieleni jest według nich za mało, a przez to turyści nie mają czego zwiedzać.

Głośno mówili również o dezorganizacji w mieście spowodowanej remontami. Tym, co skłoniło ich do protestowania akurat teraz, był ostatni raport Najwyższej Izby Kontroli. Wskazał on, że miasto dopuściło się poważnych zaniedbań i łamania prawa w zakresie zarządzania reklamą w przestrzeni miejskiej.

Zorganizowaliśmy protest po tym, jak wyszedł raport NIK. On był momentem, w którym powiedzieliśmy, że mamy dość. Nie dość, że polityka pana Jaśkowiaka jest niezwykle uciążliwa dla zwykłych mieszkańców, to jeszcze okazało się, że jest mnóstwo afer, o których może jeszcze nie wiemy. – powiedział Dawid Trzeciak prezes koła Poznań Młodzieży Wszechpolskiej.

NIE CHCĄ UNII EUROPEJSKIEJ

Młodzież Wszechpolska to organizacja o konserwatywnych i nacjonalistycznych poglądach. Znani są między innymi z organizacji Marszu Niepodległości. Na tym zeszłorocznym ich hasłem przewodnim było “precz z Unią Europejską”. To oni dezynfekowali ulice po Marszu Równości w Szczecinie. Rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej Arkadiusz Jabłoński zapytany na Twitterzeo o to, co zrobiłby, gdyby jego dziecko było osobą homoseksualną, odpowiedział: “zrobiłbym wszystko, by nikt się nie dowiedział o tym i wymusiłbym na swoim dziecku założenie normalnej rodziny”.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl