Do dwóch razy sztuka. Majówka pod znakiem żużla

W poniedziałek, 1 maja o godz. 14 na golęcińskim owalu odbędzie się mecz o Puchar Fundacji Polskiego Związku Motorowego. Zespół ebebe PSŻ Poznań zmierzy się z drużyną Gwiazd 1. i 2. Ligi Żużlowej.

Zawody, które pierwotnie miały być przeprowadzone 2 kwietnia, odbędą się według ligowej tabeli biegów, ale nie będą w nich konieczne do spełnienia wymogi regulaminowe, dotyczące obecności w składzie zawodników U-23, U-24 i juniorów.

Ekipę gospodarzy poprowadzi trener Tomasz Bajerski. W zespole rywali pojadą żużlowcy z kilku klubów 1. i 2. Ligi Żużlowej, a do boju poprowadzi ich trener OK Bedmet Kolejarza Opole, Marcin Sekuła, który zastąpi awizowanego wcześniej trenera kadry narodowej, Rafała Dobruckiego.

W związku ze zmianą terminu spotkania, doszło do kilku zmian w składach. Kontuzje wykluczyły z udziału w meczu Tobiasza Musielaka oraz Maticia Ivacicia, występ w Finale Srebrnego Kasku uniemożliwia przyjazd do Poznania Wiktorowi Przyjemskiemu, z kolei Rasmus Jensen wystąpi w eliminacjach SEC. Nieco inaczej będzie też wyglądał skład gospodarzy.

Awizowane składy

Gwiazdy 1. i 2. Ligi Żużlowej

1. Przemysław Pawlicki (Enea Falubaz Zielona Góra)

2. Patrick Hansen (ROW Rybnik)

3. Jakub Jamróg (H. Skrzydlewska Orzeł Łódź)

4. Kenneth Bjerre (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)

5. Krzysztof Buczkowski (Enea Falubaz Zielona Góra)

6. Oskar Polis (OK Bedmet Kolejarz Opole)

7. Marcin Nowak (Texom Stal Rzeszów)

Trener: Marcin Sekuła (OK Bedmet Kolejarz Opole)

ebebe PSŻ Poznań

9. Kevin Fajfer

10. Antonio Lindbaeck

11. Adrian Cyfer

12. Adrian Gała

13. Oleksandr Łoktajew

14. Kacper Teska

15. Kacper Grzelak

Trener: Tomasz Bajerski

Wsparcie dla ofiar wypadków drogowych

Mecz będzie miał charakter charytatywny. Siedem procent przychodu z biletów zostanie przekazane na rzecz Fundacji PZM, która niesie pomoc ofiarom wypadków drogowych i sportowcom sportów motorowych.

Celem fundacji jest również zapobieganie wypadkom drogowym poprzez propagowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, a także upowszechnianie wiedzy o zasadach udzielania pierwszej pomocy.

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl