Długi weekend nad Wartą. Do niedzieli kursuje tramwaj wodny

Tramwaj wodny kursuje przez cały długi weekend. Kursy będą odbywać się do niedzieli, 11 czerwca. Dzięki nim poznaniacy i turyści mogą podziwiać stolicę Wielkopolski z perspektywy rzeki.

Tramwaj wodny w Poznaniu

Rejsy odbywają się w weekendy na dwóch trasach. W kierunku północnym: od przystanku zlokalizowanego na wysokości katedry – ul. Panny Marii do mostu kolejowego w Koziegłowach. Powrót do przystanku przy ul. Panny Marii (katedra). W soboty statek wyrusza o godz. 11 oraz 17, w niedziele zaś o godz. 14.

Druga trasa, w kierunku południowym prowadzić będzie: od przystanku zlokalizowanego na wysokości katedry – ul. Panny Marii przez przystanek przy ul. Ewangelickiej (Chwaliszewo) aż do wysokości mostu kolejowego na Starołęce. Powrót do przystanku przy ul. Panny Marii (katedra). W soboty statek rozpoczyna rejs o godz. 14, a w niedziele o godz. 11 i 17.

hotel dla psów w Poznaniu

Bilety są dostępne u załogi statku. Koszt rejsu na całej trasie, który trwa ok. 1,5 godziny, wynosi 20 zł za osobę (dzieci do 3. roku życia pod opieką opiekuna będą mogły korzystać z usługi bezpłatnie). Operator tramwaju wodnego zapewnia możliwość transportu minimum czterech rowerów, dwóch wózków dziecięcych oraz czterech wózków inwalidzkich jednocześnie. Całkowita liczba pasażerów, jaką może pomieścić statek, wynosi 38 osób.

Zobacz też: Nowy zbiornik retencyjny powstanie na zachodzie Poznania
1

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl