Dizajn Lokalny — pierwszy raz w Poznaniu

Dizajn Lokalny to wydarzenie poświęcone lokalnym projektantom i osobom związanym zawodowo z designem w naszym mieście. Warsztaty oraz targi odbywają się w pawilonie Nowej Gazowni.

Wydarzenie „Dizajn Lokalny” powstało, by promować lokalnych twórców unikatowych przedmiotów codziennego użytku. W ciągu dwóch dni można wziąć udział w wykładach i warsztatach prowadzonych przez poznańskich projektantów, wykładowców ze szkół artystycznych, a także osoby związane zawodowo z designem. Specjaliści opowiedzą m.in. o znaczeniu designu dla współczesnego miasta i jego mieszkańców, o obszarach lokalności w projektowaniu, a także opowiedzą o tym, jak wygląda proces twórczy: od pomysłu po jego realizację.

– Dizajn Lokalny to wykłady, warsztaty, a także targi projektantów z Poznania i okolic — to wyjątkowe spotkanie lokalnych twórców, wykładowców i studentów z poznańskich uczelni artystycznych, osób zawodowo zajmujących się tematyką designu i mieszkańców naszego miasta. Wydarzenie skierowane jest zarówno do początkujących projektantów, jak i do doświadczonych twórców sztuki użytkowej, do osób posiadających kreatywne pasje i chcących dowiedzieć się czegoś więcej na temat pracy projektanta i rozwoju twórczego — mówi Małgorzata Kownacka z Oddziału promocji Gabinetu Prezydenta UMP.

hotel dla psów w Poznaniu

W sobotę 30 marca odbędą się targi designu lokalnego, które będą okazją do kupna unikatowych przedmiotów zaprojektowanych przez poznańskich twórców. Wystawią oni produkty związane z różnymi dziedzinami designu — od wyposażenia wnętrz po ubrania i akcesoria.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl