Dioni nowym napastnikiem Lecha Poznań?

Dioni Villalba od poniedziałkowego poranka przechodzi testy medyczne w Lechu Poznań. Jeśli badania zakończą się pozytywnie, Hiszpan podpisze 2-letni kontrakt z Kolejorzem z opcją przedłużenia o kolejny rok.

28-letni Hiszpan gra na pozycji napastnika, może także występować na lewej stronie ofensywy. Dioni przez ostatnie dwa sezony grał w CF Fuenlabrada, trzecioligowym klubie hiszpańskim. Tam w 82 meczach strzelił aż 47 goli i zanotował jedną asystę. Villalba na swoim koncie ma także cztery występy w La Liga w sezonie 2010/11. Wówczas był zawodnikiem Deportivo La Coruña.

– Dioni to jest zawodnik o innej charakterystyce niż Christian Gytkajer. Daje jeszcze więcej możliwości rozwiązywania akcji. Lubi grać w ataku szybkim, dobrze radzi sobie z wykorzystywaniem dużych przestrzeni. Dioni jest szybkim piłkarzem, potrafi strzelać zarówno lewą nogą i prawą nogą, jednak co najważniejsze w trzech ostatnich sezonach popisywał się wysoką skutecznością, strzelił 58 bramek w niższych ligach hiszpańskich. Jest to piłkarz z dużymi umiejętnościami technicznymi, który lubi zabrać się z piłka, dryblować – opisuje Dioniego Mateusz Kamowski, skaut Lecha Poznań.

Hiszpan już w niedzielę pojawił się w Poznaniu. Wieczorem obejrzał zwycięskie spotkanie Lecha Poznań z Cracovią i od poniedziałkowego poranka przechodzi testy medyczne. Jeśli przejdzie je pozytywnie, to podpisze z Lechem dwuletnią umowę z opcją przedłużenia o kolejny rok.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl