Derby Poznania coraz bliżej. Jak kupić bilety? 

Ruszyła sprzedaż biletów na jubileuszowe derby Poznania. W tym roku obie drużyny świętują rocznicę powstania Warta – 110 a Lech – 100. Spotkanie odbędzie się na stadionie miejskim w Poznaniu.

Mecz odbędzie się 18 września o godzinie 17.30. Pomimo tego, że gospodarzem spotkania będzie Warta, która swoje mecze rozgrywa w Grodzisku Wielkopolskim, wydarzenie odbędzie się w Poznaniu na stadionie miejskim. Derby mogą być rozegrane na obiekcie przy ulicy Bułgarskiej dzięki porozumieniu pomiędzy klubami i miastem.

Prezydent Jacek Jaśkowiak dał mi zadanie, żeby derby w końcu odbyły się w Poznaniu. Jest to jeden z projektów realizowanych na Stadionie Miejskim. – mówił o inicjatywie zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski.

hotel dla psów w Poznaniu

Poznańskie kluby z ekstraklasy podzieliły się obowiązkami organizacyjnymi a miasto wspiera je w promocji wydarzenia. W środę ruszyła sprzedaż biletów na mecz. Można je zakupić za pośrednictwem serwisu, który prowadzi Lech Poznań jednak wpływy z biletów będą podzielone po równo pomiędzy oba kluby.
Proces sprzedaży podzielony jest na etapy. Jako pierwsi bilety mogą zakupić kibice, którzy posiadają karnety. Fani Kolejorza powinni skorzystać w tym celu z serwisu prowadzonego przez ich klub, natomiast sympatycy zielonych powinni korzystać z specjalnego linku dostępnego na stronie internetowej Warty Poznań.

Link do odbioru wejściówek dla karnetowiczów Warty fot. wartapoznan.pl

 

12 września otworzy się sprzedaż otwarta, dla tych kibiców, którzy nie posiadają karnetów żadnej z drużyn. Cena biletów normalnych zaczyna się już od 50 złotych za miejsce na trybunach, które znajdują się za bramkami. Wejściówka na sektory położone wzdłuż linii bocznych boiska jest o 20 złotych droższa. Uczniowie i dzieci przy zakupie mogą skorzystać ze zniżek, pierwszym przysługuje 20 procent a drugim 50 procent upustu.

W trakcie meczu kibice mogą siedzieć obok siebie bez względu na to jakiej drużynie przyszli kibicować, wśród poznaniaków nie brakuje przecież mieszkańców, którzy sympatyzują z obiema drużynami. Jednak, organizatorzy przygotowali specjalne miejsce dla kibiców Warty, którzy chcą wspólnie dopingować swoją drużynę. Przeznaczono dla nich sektory I1, J1 oraz L2, które znajdują się na trybunie Białasa. Aby przyjść na te miejsca należy skorzystać ze specjalnej formy zapisów.

Należy zgłosić się telefonicznie – pod numerem tel. 512 482 203 lub 662 879 041, bądź mailowo pod adresem: bilety@wartapoznan.pl. – czytamy na stronie miasta.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl