Dawna zajezdnia tramwajowa będzie tętnić życiem

W najbliższy weekend rozpocznie się cykl imprez na Madalinie. Wielkie otwarcie odbędzie się 22 czerwca o godzinie 11:00. Nie zabraknie atrakcji dla rodzin z dziećmi.

Madalina, to miejsce dawnej zajezdni tramwajowej. I chociaż dzisiaj nie spotkamy tam już tramwajów, to samo miejsce nadal przyciąga poznaniaków za sprawą wydarzeń kulturalnych i imprez rodzinnych. W sobotę, 22 czerwca rozpocznie się „Fantastyczna Madalina”. To cykl letnich spotkań, które będą odbywały się przez całe wakacje od wtorku do niedzieli.

W dawnej zajezdni tramwajowej będą czekały na młodszych i nieco starczych poznaniaków liczne atrakcje. W sobotę już o 11:00 będzie okazja do zapoznania się z ofertą stoisk warsztatowych. Pół godziny później wystąpi iluzjonista, a tuż po nim na madalńskiej scenie odbędą się pokazy taneczne i animacyjne grup New Ukrainian Wings i Dance Family. Dla najmłodszych pojawią się wielkie bańki mydlane, a o godzinie 16:00 będzie można wziąć udział w „muzycznych wygibasach” z Teatrem Mozaika.

fot. Lato na Madalinie Facebook

Niedziela na Madalinie będzie dniem z nie mniejszą liczbą atrakcji. O 11:00 dzieci do 5 roku życia będą mogły wziąć udział we wspólnych tańcach. Godzinę później rozpocznie się „gimnastyka dla smyka”, a później będzie szansa by zagrać w bule. O 16:00 odbędzie się bingo z nagrodami. Sportowcy będą mogli zagrać w siatkówkę, a o godzinie 18:00 rozpocznie się wspólny chillout na Madalinie. W poniedziałek poznaniacy będą mieli dzień przerwy od biesiadowania, aby nabrać sił i we wtorek powrócić na teren dawnej zajezdni tramwajowej. Co będzie działo się 25 czerwca oraz w kolejne letnie dni? Organizatorzy poinformują na stornie wydarzenia, na Facebook’u „Lato na Madalinie”.

Czytaj także: „Tygrysy”, piloci F-16 z Poznania triumfują. Byli najlepsi podczas manewrów sił NATO | wpoznaniu.pl

źródło: Facebook

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl